Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li Roman Vekil Adayına ’den Tam Destek

Giriş Tarihi: 8.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 1’inci bölge 5’inci sıra kontenjan milletvekili adayı 37 yaşındaki Özcan Purçu’ya, li romanlardan destek geldi.
Türkiye Roman Hakları Forumu Dönem Başkanı ve Edirne Roman Derneği Başkan Vekili Bahattin Ulusoy, CHP’nin İzmir’den aday olarak gösterdiği roman Özcan Purçu’nun, 7 Haziran genel seçimlerinden sonra mutlaka meclise gireceğini söyledi. Ulusoy, 8 Nisan Dünya Roman Günü münasebetiyle, tüm Romanların gününü kutladıklarını belirterek, özel bir günde kendilerini çok mutlu eden bir haber aldıklarını kaydetti. Roman milletvekili adayı Özcan Purçu’yu bütün kalpleriyle desteklediklerini dile getiren Ulusoy, "Bugün çok mutlu bir gün benim için. 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde özellikle bu dönemde bir milletvekili arkadaşımızı mecliste göreceğiz. İzmir’den Özcan Purçu kardeşimiz 5. sırada ve kesinlikle seçilebilecek bir sırada. Ben ülkemizde diğer partilere de aslında buradan bir mesaj vermek istiyorum. Keşke cümlesini kullanmak istemiyorum ama AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde de bir arkadaşımız olsaydı. Yeni Türkiye’den bahsediyoruz, yeni anayasa oluşturulacağından bahsediyoruz, bence mecliste bir roman milletvekilinin olması özellikle 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde bizim için çok önemli bir adım. Ben buradan Özcan Purçu arkadaşımızı şimdiden tebrik ediyorum. Allah bir zeval vermezse 7 Haziran seçimlerinden sonra kendisini mecliste göreceğiz. Ben tekrar kendisini tebrik ediyorum" dedi.
"ROMANLAR TÜRKİYE GENELİNDE YÜZDE 5’LİK OY ORANINA SAHİP"
Roman vatandaşların, ülke genelinde yüzde 5’lik bir oy dilimine sahip olduğunu hatırlatan Ulusoy, "Oranlamaya vurduğumuzda 80 milyonda 5 milyon aşağı yukarı yüzde iki buçuk gibi bir rakama tekabül ediyor. Oy olarak da Türkiye genelinde yüzde 5 gibi bir oy diliminde olduğumuzu düşünüyorum. Yüzde 5’lik bir oy dilimine 1 milletvekili yeterli mi? Diye soracak olursan bunu ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ama bu yine de bir başlangıçtır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li Roman Vekil Adayına Edirne’den Tam Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN