Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’Minyatürlerde Peygamberimiz’ Sergisine Büyük İlgi

Giriş Tarihi: 14.4.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 11:31
’de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında açılan ’Minyatürlerde Peygamberimiz’ konulu sergi büyük ilgi gördü.
Tarihi Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen serginin açılışına Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yener Yörük, Edirne İl Kültür Ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Edirne Sağlık İl Müdürü Muhsin Kişioğlu ve davetliler katıldı. Sergide, Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar MYO öğrencilerinin peygamber efendimizi konu alan minyatürleri büyük ilgiyle gezildi. Mimar restorasyon bölümü öğrencilerinin yapmış olduğu 48 minyatür ve 48 gül olarak toplamda 96 eserden oluşan sergi, 1 hafta boyunca açık kalacak.
Sergide konuşma yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Hz. Peygamber ile ilgili minyatür sergisini açtıklarını söyledi. Önceki yıllara göre Kutlu Doğum Haftası’nı daha etkili olarak kutlayacaklarını belirten Vali Şahin, "Bundan yaklaşık 4 ay önce Hz. Peygamberimizin hayatını en güzel şekilde yazan kişileri tespit ettik. Bu kapsamda 10 bin kadar öğrenci iştirak etti. Siyeri Nebi yani Hz. Peygamberin yaşantısını konu alan bir kompozisyon yarışması, düzenlendi" şeklide konuştu.
"KAHVEHANELERDE HZ. PEYGAMBERİN HAYATI ANLATILACAK"
Öte yandan Edirne’deki kahvehanelerde Hz. Peygamberin hayatı anlatılacağını dile getiren Vali Şahin, "Bu program kahvehanelerde 4 ay kadar devam edecek. Bu sürenin sonunda buradan bazı kişileri bir yerde toplayarak, Hz. Peygamberin hayatı ile ilgili sorular sorulacak. Bu soruları başarıyla yanıtlayanların arasından seçilecek kişi umreye gönderilecek" dedi.
Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm ise Hz. Muhammed’in minyatürlerde yüzü görünmeden yapıldığını ve Hz. Peygamberin yüzünün tasvir edilemeyeceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Minyatürlerde Peygamberimiz’ Sergisine Büyük İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN