Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Öğrencilerden, Belediye Başkanı Gürkan’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
Minik Öğrencilerden, Edirne Belediye Başkanı Gürkan’a Ziyaret
Belediye Başkanı Recep Gürkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kendisini ziyaret eden minik öğrencilere belediye başkanlığını sembolik olarak emanet etti.
Edirne Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, Yaprak Bostanoğulları, Seval Gülbeniz ve Eyüp Ömer Demirkıran, okul müdürü Burhan Selvi’nin nezaretinde, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.
Mustafa Kemal Atatürk’ün, dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Belediye Başkanı Gürkan, makamını çocuklara bırakarak onların istek ve önerilerini dinledi.
Kentle ilgili hazırlamış olduğu istek ve önerileri okuyan minik öğrenci Eyüp Ömer Demirkıran, konuşmasının son bölümünde çeşmeden su içmek istediğini sözlerine ekledi. Demirkıran’ın istek ve önerilerini tek tek yanıtlayan Belediye Başkanı Gürkan, içme suyu ile ilgili kendisinin de aynı düşüncede olduğunu ve gerekli çalışmaların sonuna geldiklerini belirtti. Gürkan, Kırklareli’nden 60 kilometrelik mesafeden temiz ve içilebilir su tahsisi için sona geldiklerini dile getirerek, yakın zamanda basın mensupları ile düzenleyeceği toplantıda müjdeyi Edirne halkına açıklayacağını söyledi.
Öte yandan, Belediye Başkanı Gürkan, minik erkek öğrenci Demirkıran’ın sembolik başkanlığının ardından beraberinde bulunan kız öğrencilere de makamını tek tek emanet ederek, Türkiye Cumhuriyeti’nde kadının yeri ve önemine bir kez daha dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Öğrencilerden, Edirne Belediye Başkanı Gürkan’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN