Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, Gelecek 40 Yıl İçme Suyu Sorunu Yaşamayacak

Giriş Tarihi: 29.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 01:52
Edirne, Gelecek 40 Yıl İçme Suyu Sorunu Yaşamayacak
Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçtiğimiz gün temel atma töreni gerçekleştirilen Kayalıköy Barajı İsale Hattı ve Arıtma Tesisi’nin, bölgenin 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacağını söyledi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla geçtiğimiz gün gerçekleştirilen, Kayalıköy’den içme suyu getirecek İsale Hattı ve Arıtma Tesisi’nin temeli atma töreninin ardından Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Edirne’nin 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacının olmayacağını belirtti.
Gürkan, Kayalıköy Barajı İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ile ilgili açıklamasında, "Göreve geldiğim günden itibaren Edirne’miz için büyük öneme sahip projelerin takibini bizzat yaparak, Sayın Bakanın desteği ile hükümetin programına aldırdığımız projelerimizin temelini atıyoruz. Sayın Bakan Eroğlu’nun da bahsettiği üzere, Edirne İçme Suyu Projesi kapsamında Kayalıköy barajında 58 kilometre isale hattı döşenerek temin edilecek 20.05 milyon m3/yıl içme suyu ile Edirne’mizin 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacı olmayacak. Ayrıca, içme suyu Kayalıköy Barajı Arıtma Tesisi Projesi’ni bildiğiniz üzere, Edirne Belediyesi olarak DSİ’ye devrettik. Edirne Belediyesi olarak DSİ’ye proje ile ilgili ödemeyi biz yapacağız. Edirne Belediyesi olarak bu iki önemli projeyi hükümetin programına aldırabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Son olarak, bugün yine kentimizin son aylarda yaşadığı en büyük sorun olan taşkınlarla ile ilgili de Edirne Kanal Projesi’nin haberini verdi Sayın Bakan Eroğlu. Edirne Belediyesi olarak taşkınlarla ilgili çözüm projelerinin her zaman içinde olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edirne, Gelecek 40 Yıl İçme Suyu Sorunu Yaşamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN