Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Yunanlar ’ye Uğramaz Oldu

Giriş Tarihi: 4.7.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Yunanistan’da yaşanan maddi kriz esnafını da etkiledi. Neredeyse her gün alışveriş yapmak için Edirne’ye gelen Yunanlar, artık kente uğramaz oldu.
Haftanın belirli günleri Edirne’ye alışverişe gelen Yunanlar, kemer sıkmaya başladı. Cuma günleri kurulan ve Yunanların en çok rağbet gösterdiği Ulus Pazarı’nın esnafı, Yunanistan’ın yaşadığı maddi krizin kendilerine de yansıdığını söyledi. Bir diğer Yunanlıların en çok uğradıkları yerlerin başında gelen Alipaşa Kapalı Çarşı esnafı da aynı durumdan şikayetçi.
Edirne’ye gelen Yunanlıların alışverişlerinde gözle görülür bir azalma olduğunu belirten, Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, "Alışveriş azlığı pazar esnafımızı ve Edirnemizi etkilemektedir. Bir an önce komşumuz olan Yunanistan’ın maddi durumlarına çözüm bulunması diliyoruz" dedi.
Yunanistan’ın maddi krizden dolayı ticaret artışının düşüşe geçtiğini açıklayan Alipaşa Çarşısı Esnafları Derneği Başkanı Yılmaz Saniş, "Gelen Yunanlı sayısında pek azalma yok. Alışveriş biraz düştü. Bir şey alırken çok düşünüyorlar, pazarlık yapıyorlar. Günlük bankalardan 60 Euro’nun üzerinde para çekemiyorlar. Biz bunun olmasını istemeyiz. Yunanistan ekonomik krizi bir an önce atlatsın. Biz onların ülkesine göre çok ucuz mal satıyoruz. Türkiye, onlara Euro ile alışveriş yaptıkları için ekonomik geliyor, daha ucuza geliyor. Ve orada üretim yok. Üretim olmadığı gibi ekonomik kriz kapılarına dayanıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Yunanlar Edirne’ye Uğramaz Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN