Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümetin Kurulamaması Kırkpınar’ı Da Etkiledi

Giriş Tarihi: 6.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Hükümetin Kurulamaması Kırkpınar’ı Da Etkiledi
Her yıl geleneksel olarak kırmızı dipli mumla düzenlenen Ankara ziyaretleri kapsamındaki Kırkpınar davetlerinde bu yıl hükümetin kurulamaması nedeniyle gecikmeler oldu.
Belediye Başkanı, Edirne Valisi ve Kırkpınar Ağası’ndan oluşan heyet, her yıl Kırkpınar münasebeti ile Ankara’ya giderek, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı ve siyasi partilerin başkanlarını ziyaret ederek davetler gerçekleştiriyordu. Ancak, bu yıl seçimden sonra hükümetin kurulmasında gecikmeler olunca Kırkpınar davetleri de gerçekleştirilemedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar’a çok az bir zaman kaldığını belirterek, geleneksel olarak yapılan Kırkpınar davetlerini hala gerçekleştiremediklerini söyledi.
İstifa etmiş bir hükümet olduğunu kaydeden Gürkan, "Vali beyle konuştuk ve davetiyelerimiz hazır. Bu hafta itibarı ile devlet büyüklerinden randevu isteyeceğiz. Bunlar hükümet düzeyinde olmayacak, partiler düzeyinde olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ve Meclis Başkanı’ndan randevu isteyeceğiz. Valimiz ve Kırkpınar ağamızla giderek davetiyelerimizi vereceğiz. Bu yıl Kırkpınar’da protokol anlamındaki katılım nasıl olacak ben de kestiremiyorum. Çünkü hükümeti kurma görevi gittikçe uzuyor. Bayramda koalisyon görüşmeleri de olmayacaktır. Hemen akabinde koalisyon görüşmeleri başlayacağından bu yıl Kırkpınar’da mutlaka bir etkilenme yaşayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümetin Kurulamaması Kırkpınar’ı Da Etkiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN