Türkiye'nin en iyi haber sitesi

18 Yıl Sonra Gelen Paha Biçilmez Mutluluk

Giriş Tarihi: 9.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
18 yıldır evli olan Yıldız çifti, Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde denedikleri 2 kez tüp bebek yöntemi ve defalarca uygulanan aşılama yöntemindeki başarısızlığın ardından mutluluğu ’de buldu.
43 yaşındaki inşaat ustası Osman Yıldız ve eşi 35 yaşındaki ev hanımı Güzel Yıldız çifti, 13 yıl boyunca Antalya’da ikamet ettikleri dönemde hayallerini kurdukları bebeklerine kavuşmak için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 2 kez tüp bebek yöntemi ve defalarca kez aşılama uygulaması denediklerini ancak başarısız olduklarını söyledi. Yıldız çifti, evlilikleri boyunca bebek hasreti çektiklerini ve umutlarını asla yitirmediklerini ifade ederek, 18 yıl aradan sonra kucaklarına aldıkları bebekleri Emir Can’ı görünce heyecandan inanamadıkları kaydetti.
18 YIL SONRA GELEN PAHA BİÇİLMEZ MUTLULUK
Yıldız çifti, inşaat ustası baba Osman Yıldız’ın işleri dolayısıyla 5 yıl önce Antalya’dan Edirne’ye taşındı. Yıldız ailesi, evliliklerinin 18. yılında tavsiye üzerine gittikleri Özel Ekol Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Berna Yalnız ile yeniden aşılama yöntemi için görüşmelere başladı. Yapılan kontrol ve tedavinin ardından anne Güzel Yıldız’ın ilk aşılama denemesinde gebe kaldığını dile getiren Kadın Doğum Uzmanı Yalnız, "Güzel hanımın 17 yıldır gebeliği olmuyordu. Biz önce bir laparoskopi yaptık, tüplerine bakalım dedik ve arkasından da aşılama yaptık. Bu işte inanmak da önemli, özellikle bana inandıkları, güvendikleri için aileye çok teşekkür ediyorum. Güzel oldu, çok uğraşıyorlardı sonunda böyle güzel bir yavrucağı elde ettik. Bizim için önemli olan tabii ki sonuç" dedi.
"VAZGEÇMEDİK4!"
43 yaşındaki inşaat ustası baba Osman Yıldız, evlilikleri boyunca Antalya’da Akdeniz Üniversitesi’nde maddi manevi çok büyük uğraşlar verdiklerini, 2 kez tüp bebek yöntemi ve defalarca kez aşılama uygulamalarının ardından sonucun hep hüsran olduğunu ancak bebek isteme arzularından asla vazgeçmediklerini söyledi. Yıldız, Edirne’ye taşındıktan sonra tavsiye üzerine geldikleri hastanede ilk aşılama denemesinde eşinin gebe kaldığını öğrenince inanamadığını belirterek, "Doktor hanım başardık deyince ağlamaktan konuşamadık. Böyle bir şey mümkün değil dedik. Nasıl bir sevinç, nasıl bir mutluluk anlatılmaz bir şey ancak yaşayan bilir. Tabi mücadele çok önemli, moral çok önemli. Bu doktor olmadı da diğerine gitmeyelim demesinler. Mutlaka bir şeylerin peşine düşsünler. Mutlaka bir yerlerde eksikler vardır. Vazgeçmesinler. Ben 18 yıl boyunca hiç vazgeçmedim. Hiç ümidimi kaybetmedim" diye konuştu.
Yıllar sonra baba olmanın sevincini yaşayan Osman Yıldız, 18 yıl boyunca harcadıkları maddiyatın kendileri için hiçbir değeri olmadığını belirterek, "İşin manevi yönü var. Bebeğimizi kucağımıza aldığımızda dünyalar bizim oldu" dedi.
18 yıl sonra senelerce hayalini kurduğu bebeğini kucağına alan 35 yaşındaki anne Güzel Yıldız da çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, "İnanın çok güzel bir duygu. Bebek sahibi olamayan annelere sesleniyorum. Moral çok önemli" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
18 Yıl Sonra Gelen Paha Biçilmez Mutluluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN