Kırkpınar’ı Fotoğraflayan Gazetecilere Ödülleri Verildi

Giriş Tarihi: 14.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 10:58
Kırkpınar’ı Fotoğraflayan Gazetecilere Ödülleri Verildi
Belediyesi tarafından düzenlenen ’16. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’ ile ’4. Gazeteci Gözüyle Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Deveci Han Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü Fikret Dişlioğlu, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, Trakya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Orhan Doğan ve davetliler ile birlikte ödül alan gazeteciler katıldı.
Bu kez ilk defa düzenlenen ödül töreninde konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, gazetecilere övgü dolu sözler söyledi. Fotoğraf çekmenin bir sanat olduğunu belirten Vali Şahin, "Fotoğraf çekmek bir sanattır. Üniversitede bölümleri dahi olan bir sanat. Öyle kolay bir sanat da değil. Her telefonu eline alan fotoğraf çekiyor ama onun bir üslubu, bir kuralı vardır. Günümüzü geleceğe taşıyan daha açıkçası bugünü tarihe taşıyan, tarihe mal eden bu sanat öyle gelişigüzel bir sanat değildir. Bu fotoğrafçılık bir meraktır, bir hobidir. Ben bu vesileyle bu yarışmaya katılan arkadaşlarımı kutluyorum" ifadelerini kullandı.
"OLAĞANÜSTÜ GÜZEL BİR HOBİDİR FOTOĞRAF ÇEKMEK"
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da zamanında çok iyi fotoğraf çektiğini, açmış olduğu bir sergide en çok fotoğraf satan serginin sahibi olduğunu söyledi. Başkan Gürkan, "Fotoğraf da benim hobilerim arasında. Bir zamanlar bir fotoğrafçı olma yolunda küçük de olsa adımlarla yürüyordum ama sonra bu siyaset beni fotoğrafçılıktan uzaklaştırdı. Siyasete girdiğim günden bu yana neredeyse hiç fotoğraf çekmedim desem yalan olmaz. Önceden küçük küçük sergilerim vardı, kendimce fotoğraflar çekiyordum, mutlu oluyordum. Olağanüstü güzel bir hobidir fotoğraf çekmek. Tamamen zamandan ve mekandan kendinizi soyutlayarak siz de fotoğrafın bir parçası haline geliyorsunuz. Özellikle zihni işlerle meşgul olan tüm yöneticilere hararetle tavsiye edeceğim olağanüstü güzel bir alandır fotoğraf çekmek. Ben emek veren bütün fotoğraf sanatçılarımızı kutluyorum. Dereceye giren arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bütün gazeteci arkadaşlarımı da kutluyorum" şeklinde konuştu.
Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İyiiz, ise, "Bugün çok önemli bir günü yaşıyoruz. Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nın 16’ncısını yapıyoruz ve Türkiye’de 100’ün üzerinde fotoğraf yarışması yapılıyor her yıl federasyon destekli ve uluslararası federasyon destekli yarışmalar bunlar. Edirne Belediyesi 16 yıldır bu yarışmayı yapıyor. Bu uzun bir maraton, çok ciddi işler gerekiyor. Ben bu yarışmada katkısı bulunanlara teşekkür ediyorum. İnşallah bu yarışmanın 20’ncisini de yaparız" dedi.
4. Gazeteci Gözüyle Fotoğraf yarışmasında birincilik ödülünü Bekir Tüccar, ikincilik ödülünü Hakan Mehmet Şahin, üçüncülük ödülünü Kadri Kılıç, belediye özel ödülünü Necmi Engin, Kelaliço Pehlivan Ödülü Olgay Güler aldı. 16. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışmasında ise birinciliği Kenan Taşpınar, ikinciliği Mehmet Müsebbiğ Ergin, üçüncülüğü Özgün Uçar, Belediye Özel Ödülünü Enver Şengül aldı.
Konuşmanın ardından Vali Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Trakya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Orhan Doğan serginin açılış kurdelesini kesti. Kurdele kesiminin ardından sergi büyük bir beğeni ile gezildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırkpınar’ı Fotoğraflayan Gazetecilere Ödülleri Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN