Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Kaçak Göçmenle Mücadele Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 21.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Valisi Dursun Ali Şahin, 2015 yılının ilk 6 ayında 21 bin kişinin yasa dışı yollarla Türkiye’ye girmek istediğini, 10 bin 75 kişinin ise Edirne’den yasa dışı yollarla Avrupa’ya gitmek istediğini söyledi. Vali Şahin, "Hep böyle göçmenle ilgileniyoruz" dedi.
Bir çay bahçesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Şahin, 2015 yılının asayiş olaylarını değerlendirdi. Bir önceki yılın ilk 6 ayına göre emniyet ve jandarma bölgelerindeki suçlarda azalma olduğunu kaydeden Vali Şahin, Edirne’de yasa dışı yollarla Avrupa’ya geçmek isteyenlerle mücadelenin devam ettiğini belirtti.
VALİ ŞAHİN: "GÖÇMENLE İLGİLENİYORUZ"
Edirne’ye 2014 yılının ilk 6 ayında 12 bin kişinin, yıl boyunca ise 24 bin 672 göçmenin geldiği belirten Vali Şahin, "2015 yılının ilk 6 ayında 10 bin 75’e düşmüş. 2015 yılının ilk 6 ayında ise ülke genelinde 21 bin kişi, bunun yarısı Edirne. Askeriye bir taraftan çalışıyor. Emniyet bir taraftan çalışıyor. Jandarma bir taraftan çalıyor. Hep böyle göçmenle ilgileniyoruz. Bu göçmenle ilgili büyük rakamı Suriyeliler teşkil ediyor. Bine yakını gönüllü olarak ülkelerine gönderilmiş. İşlem yapılanların çoğu Suriyeli, gönüllü olarak ülkelerine dönenlerin çoğu ise Iraklı" ifadelerini kaydetti.
"HIRSIZLIK VAKALARINDA CEZALARIN ETKİSİ BÜYÜK"
Vali Şahin, hırsızlık vakalarında cezaların büyük etkisinin olduğunu ifade ederek, "Bir evin bahçesine hırsızlık kastıyla giren kişinin cezası önceden hemen hemen yoktu, tutuklama durumunda değildi. Şimdi tutuklanacak duruma getirildi. Kahvehanelerdeki huzur toplantılarında en çok sorulan sorular ‘Evime 3 tane kilit asıyorum gene hırsızlık oluyor’ diyenler vardı. Ben artık bu konuda serzeniş göremiyorum" diye konuştu.
Toplantıya İl Jandarma Komutanı Kamuran Ersan, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edirne’de Kaçak Göçmenle Mücadele Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN