Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapıkule’de Bayramın 3’üncü Günü 3 Rekor Birden Kırıldı

Giriş Tarihi: 21.7.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 06:38
Gurbetçi sezonu ile Ramazan Bayramı’nın aynı günlere denk gelmesi nedeniyle bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Kapıkule ve Trakya Gümrük Kapılarında rekor yolcu girişi yapıldı. Ramazan Bayramı’nın 3’üncü günü olan 19 Temmuz Pazar günü ise 3 rekor birden kırıldı.
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kapıkule’de 19 Temmuz Pazar günü öğleden sonraki 12 saatlik zaman diliminde toplam 5 bin 93 yolcu aracının giriş işlemi yapılarak kısa zamanda en çok miktarda yolcu aracı giriş işlemi rekoru kırıldı. Sınır kapısında ortalama 8,48 saniyede 1 aracın gümrük işlemi yapılarak Türkiye’ye girişi sağlandı. Ayrıca yine aynı günde Kapıkule’de saat 21.00 ile 22.00 arasındaki 1 saatlik zaman diliminde 504 yolcu aracının giriş işlemi yapılarak rekor içinde bir rekor daha kırılmış oldu.
Bayramın 3’üncü gününde Trakya Gümrük Bölgesine ait tüm sınır kapılarında toplam 13 bin 384 yolcu aracı girişi yapılarak geçen seneki toplam 12 bin 814 yolcu aracı giriş rekoru da kırılırken, Kapıkule Gümrük Sahasında en yoğun günde en kısa zamanda işlem yapma rekoru da ortalama 49 dakikada tüm işlemleri tamamlama süresi ile kırıldı. Yani, Bulgaristan sınırından Kapıkule Gümrük Sahasına ilk giriş anından Kapıkule Gümrük Sahasını terk ederek Türkiye’ye giriş için Kapıkule’deki pasaport ve gümrük işlemleri için beklenen toplam süre ortalama 49 dakika olurken, bir rekora daha imza atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapıkule’de Bayramın 3’üncü Günü 3 Rekor Birden Kırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN