Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ESO'da büyük yarış

Eskişehir Sanayi Odası mayıs ayında yapılacak seçimlere hazırlanıyor. 24 yıldır başkanlık görevini yürüten Savaş Özaydemir'in yanı sıra Nebi Hatipoğlu da başkanlık koltuğuna aday

609 üyeye sahip Eskişehir Sanayi Odası'nın mayıs ayında yapılacak olan genel kurulu öncesinde şehirde esnaf ve sanayiciler arasında heyecan dorukta. Odada 6 yılını başkan yardımcısı, 24 yılını da başkanlık koltuğunda geçiren şimdiki başkan Savaş Özaydemir'in rakibi 37 yaşındaki genç sanayici Nebi Hatipoğlu oldu. SABAH Eskişehir olarak, başkan adayları ve taraflarla görüşerek seçim öncesi son duruma ayna tuttu. Hatipoğlu, Eskişehir Sanayi Odası'nın son yıllarda ciddi güç kaybettiğini ifade ederken, Savaş Özaydemir ise hükümetin 2023 hedefine kitlendiklerini açıkladı.

'ANLAYIŞI DEĞİŞ TİRMEK LAZIM'
Eskişehir Sanayi Odası'nın da değişimin zorunluluğu üzerine duran genç başkan adayı Nebi Hatipoğlu, "Odaki yönetim anlayışını değiştirmek zorundayız. Oda duvarların arkasına saklanmış, tabanla, üyeyle hiç ilişkisi yok. Savaş Bey ESO'yu sadece seçim kazanacağı ve başkan olacağı bir yer olarak görmüş. Başkan olduktan sonra hiç konuşmamış. Biz içe kapanık, silik, etkisiz bir ESO gördük. Ama şimdi anlıyorum ki, ESO aslında bir çok işe yarayabilecek bir kurummuş. Üyelerinin problemlerinin çözümünde yardımcı olabilecek, üyelerinin önünü açabilecek, Eskişehir sanayisinin Türkiye'de ve dünyada rekabet gücünü artırabilecek bir kurummuş. İnanır mısınız, bu basit gerçeği adaylık süresince anladım" diye konuştu.

'KÜÇÜK VE ORTA SANA YİCİ SIKINTILI '
Başkan adayı Nebioğlu, Oda yönetiminin şehirle kavgalı olduğuna dikkat çekerek "Oda yönetimi, üniversiteyle kavgalı, belediyeyle kavgalı, siyasetçilerle kavgalı. Medyadan uzak. Kendi üyeleriyle kavgalı ve büyük çoğunluğunu tanımıyor. Küçük ve orta sanayici sıkıntılı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ESO'da büyük yarış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN