Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)

 • 1
 • 25
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)

SURİYE'DE 'GÜVENLİ BÖLGE' KURULACAK

ABD'li Ashton Carter ile bir araya gelen Savunma Bakanı Fikri Işık, Suriye'de güvenli bölge kurulacağını açıkladı. Güvenli Bölge projesi Türkiye'nin Suriyeli mülteciler için ortaya koyduğu bir projeydi. Edinilen bilgiye göre Carter, yüzyüze görüştüğü Işık'a, Türkiye'nin Suriyeli mültecilerin iskanına ilişkin ortaya koyduğu 'güvenli bölge' projesinin Gaziantep'in karşısındaki alanda gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti ve "Güvenli bölge tesisine artık başlayabiliriz" dedi. Ayrıca IŞİD'e karşı Türkiye ile güçlü bir ortaklık sergilemek istediklerini kaydeden Carter, devam etmekte olan Münbiç operasyonuna katılanların ise ağırlıklı olarak Suriye PKK'sı PYD'lilerden değil, Araplardan oluştuğunu iddia etti.

 • 2
 • 25
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)

ALMANYA: AB DAĞILABİLİR

İngiltere'de yapılacak Avrupa Birliği referandumuna günler kala, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'den 'AB dağılabilir' uyarısı geldi. Fransız mevkidaşıyla birlikte basın toplantısı düzenleyen Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, 23 Haziran'da İngiltere'de yapılacak Avrupa Birliği referandumu hakkında konuştu. İki bakan da İngiltere'nin AB'de kalmasını umduklarını söyledi.

 • 3
 • 25
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)

ATALAY FİLİZ YİNE VİLDAN YİRMİBEŞOĞLU'NU İSTEDİ

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz Ankara'da işlediği cinayetlerle ilgili davada bugün ifade verecek. İfade öncesi ilginç gelişmeler yaşandı. Filiz, Ankara Barosu'nun kendisine atadığı avukatı da reddetti. İfade vermemekte ısrar eden zanlı, ifade için İstanbul Barosu'nun atadığı avukat Vildan Yirmibeşoğlu'nun yanında olmasını istedi. Bunun üzerine sorgunun uzamaması için devreye hakim girdi. Avukat Vildan Yirmibeşoğlu'na ulaşıldı. Atalay Filiz'in isteği kendisine aktarıldı. Avukat Yirmibeşoğlu, kendisinin görevinin bittiğini belirtti. Yetkililer zanlının ifadesinin alınabilmesi için Yirmibeşoğlu'dan sorgusunda bulunmasını tekrar istedi. Vildan Yirmibeşoğlu, Ankara cinayetlerinin sorgusunun tamamlanması için Atalay Filiz'in sorgusunda bulunmayı kabul etti.

 • 4
 • 25
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)

BİLD'E SİNİR OLMAMIZ İÇİN 13 NEDEN

Aydın Doğan'ın ortak olduğu Bild, zorlama haberlerle göçmenlere, Müslümanlara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret yağdırıyor. Bunu da okuyucusuna "Gazetecilik" diye yutturuyor. Bild önceki gün "Erdoğan'a rağmen Türkiye'yi sevmemizin 44 nedeni" başlığıyla saçma sapan bir haber daha yayınladı. Bild'in yaptığı Türkiye'ye ve Türklere yönelik karalama kampanyaları canımızı acıtıyor. Yani biz de Bild'e gıcık oluyoruz. Bild'in mantığıyla, onlara neden gıcık olduğumuzu düşündük ve aşağıdaki 13 maddeyi sıraladık... 1. Kendisi gibi görmediği, asimile olmamış Türklerden gerçekte nefret ettiği için. 2. "İslam Almanya'ya aittir" diyen Wulff'un cumhurbaşkanlığından istifasında rol oynadığı için. 3. Aydın Doğan ile ortak olduktan sonra Türkiye'ye ve Türk halkına kin kustuğu için. 4. Türk halkından yüzde 52 destek alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği için. 5. Türkiye'de miadını doldurmuş, bitik gazeteci Ertuğrul Özkök'e köşe açtığı için. 6. Türk düşmanı ve ayrımcı Kai Diekmann'a, bu kadar pervasız davranma yetkisi verdiği için. 7. Kendisini suçüstü yakalayan SABAH'ı, iftiralar atarak her fırsatta hedef gösterdiği için. 8. Türkiye'den nefret eden yazar, politikacı ve sanatçılara sayfalarının manşetlerini açtığı için. 9. Çifte vatandaşlığa karşı başlatılan kampanyaya en büyük desteği veren gazete olduğu için. 10. 2007'de Münih'te öğretmeni döven Türk'ü manşete taşıyıp Yunan gençten söz etmediği için. 11. Yabancı düşmanı Thilo Sarrazin'in, İslam karşıtı kitabını basılmadan yayınladığı için. 12. İftira haberleriyle öğrenci hareketi lideri Rudi Dutschke'nin ölümüne yol açtığı için. 13. Göçmen haberinde seçtiği fotoğraf ve grafiklerle yabancı düşmanlığını körüklediği için

 • 5
 • 25
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)

DİYARBAKIR'DA CANLI BOMBAYA TÖREN YAPILDI!

İstanbul Vezneciler'de 7 Haziran'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 6 polisşehit olmuş, 6 vatandaş yaşamını yitirmişti. Saldırıyı düzenleyen canlı bomba Eylem Yaşa'nın İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alınan cenazesi dün Diyarbakır'a geldi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığı'na getirilen cenaze için polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Cenaze namazına HDP'li Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanları, Fatma Arşimet, Mehmet Ali Aydın ve Bağlar Belediyesi Eşbaşkanları Eşref Güler ile Birsen Kaya Akat, HDP Diyarbakır il Eşbaşkanı Gülşen Özer, DBP üyeleri ve partililer katıldı.

 • 6
 • 25
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)

BAKAN BOZDAĞ İLE CHP MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA TARTIŞMA

Meclis Adalet Komisyonunda Danıştay ve Yargıtay ile ilgili kanun tasarısının görüşmeleri sırasında CHP milletvekilleri Mahmut Tanal ile Sezgin Tanrıkulu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın üzerine yürüdü. Tasarının görüşmeleri sırasında chp milletvekillerinin cezaevinde PKK ve DHKPC' lilerin ziyareti gündeme geldi. CHP, milletvekilleri Adalet Bakanı Bozdağ'dan cezaevinde terösitleri ziyaret eden isimleri açıklamasını söyledi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaları hatırlatarak "PKK ve DHKPC' lileri ziyaret ettiğinizi sizin genel başkanınız açıkladı. Hangi CHP milletvekillerinin ziyaret ettiği bizim kayıtlarımızda vardır. Ben sadece genel rakamları açıkladım,hiçbir CHP milletvekili ismini açıklamadım ama yazılı soru önergesi verirseniz açıklarım" dedi.

 • 7
 • 25
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (16.06.2016)

İKİNCİ ECZACILAR GELİYOR

TEB Başkanı Erdoğan Çolak, eczacıların sağlık, ilaç ve eczacılık hizmeti sunmalarının yanı sıra, verdikleri hizmetlerin kalitesinin artırılmasını, sürekliliğini, güvenli, etkili ve kaliteli tıbbi ürünlere ve kaliteli sağlık hizmetlerine erişimi, hastaların tedaviye uyum göstermelerini, yanlış ilaç ve doz seçimi sonucu yaşanan sıkıntılar ile ilaç-ilaç, ilaç-besin etkileşimlerinin, ilaç advers etkilerinin, akılcı olmayan ilaç kullanımlarının önüne geçilmesi amacı ile hastaların bilinçlendirilmesinde etkin olmayı, doğru, uygun dozda ve yeterli süre ile ilaç kullanımı konusunda hekimler ile işbirliği içinde bulunulmasını ve verdikleri hizmetin kalitesinin artırılmasını sağlamakla da yükümlü kişiler olduklarını ifade etti.

BİZE ULAŞIN