Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)

 • 1
 • 27
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)

PKK'YA DAĞDA KARA OPERASYONU!

Güneydoğu'daki gerçekleştirilen operasyonlarla temizlenen şehirlerden sonra sıra dağlara geldi .Dağlarda aynen şehirlerde olduğu gibi operasyonlar karadan yürüyecek ve dağlarda zırhlı karakollar kurulacak. Hükümet kaynaklarından edinilen bilgilere göre, kırsaldaki operasyonlar, bu hafta Meclis'te yasalaşması beklenen ve terörle mücadele operasyonları konusunda askere 'hukuki güvence' getiren düzenlemeden sonra başlayacak. Güvenlik birimlerinin, son MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarında kırsalda başlatılacak operasyonlarla ilgili detaylı bir sunum yaptıkları öğrenildi. Hükümet kaynakları, kırsaldaki operasyonların bu defa sadece askerle yürütüleceğini belirtirken, "Bu nedenle operasyon öncesi, askerlerin elini rahatlatacak yasanın çıkması iyi olur" değerlendirmesi yapıyor.

 • 2
 • 27
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)

ÖLÜM ÇARKI

Kandil'in Batı cephesinde yer alan Kurtak, Bole, Levce, Zergele, Surede, Belekati ile Doğu cephesinde yer alan Berda Kaşu, Dolekoge, Asus, Kalatukan, Pirbela, Zap, Gare ve Metina kamplarında bulunan ve örgütün lider kadrosu ile poz veren teröristler örgüt tarafından tek tek ölüme gönderildi. Örgütün ölüm çarkı yıllardır işlerken, Karayılan, Duran Kalkan ve Fehman Hüseyin ise kendileri için oluşturdukları güvenlikli üst düzey barınaklarda sefa sürüyor. Başta Karayılan olmak üzere örgütün üst düzey isimleri, kandırarak veya kaçırarak dağa götürüp, ölüme yolladıkları gençlerin ailelerine ise methiye dolu mektuplar gönderiyor. Kanlı örgüt, mektupların bir çoğunda "Halkına derin bir sevgiyi yüreğinde büyüten arkadaşımız, gerilla saflarında yer aldığı süre içinde büyük bir bilinçle ve sevgiyle görevlerini başarıyla yapmış bir arkadaşımızdı. Kalbimizde yaşamaya devam edecek" yazıp, yıllardır sürdürdüğü ölüm çarkını döndürmeye devam ediyor.

 • 3
 • 27
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)

JOHN KERRY VE ANGELİNA JOLİE İFTAR PROGRAMINA KATILDI

ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Amerikalı oyuncu Jolie, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla Dulles Bölgesi Müslüman Toplumunun (ADAMS) organize ettiği iftar programına katıldı. Konuşmasına "Selamün Aleyküm" diyerek başlayan Kerry, Müslüman dünyasının en kutsal ayını kutladıklarını hatırlatarak "Ramazan-ı Kerim" ifadesini kullandı.

 • 4
 • 27
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)

PİLOTLARI KALPTEN GÖTÜRDÜLER

Bir dönem Türkiye gündemini meşgul eden TSK pilotlarının istifalarında FETÖ izi çıktı. Paralel yapının hava hastanelerindeki doktorları, sağlıklı savaş pilotlarına "kalp" rahatsızlığı teşhisi koydu. Yıllık muayenelerden geçemeyen 500'ü aşkın pilot bu gerekçeyle sistem dışına itildi. Yerlerine de FETÖ'ye bağlı pilotlar getirildi. Balyoz kumpasıyla cezaevinde yaklaşık bin 300 gün kaldıktan sonra Anayasa Mahkemesi (AYM) kararıyla beraat eden emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, TSK'daki FETÖ örgütlenmesini "Ağacın Kurdu, TSK'de Şakirtlerin İşgali mi? Fethullah'ın Askerleri" başlıklı kitabında anlattı. Kitapta, "FETÖ'nün ilk ciddi kıyımını gerçekleştirdiği" iddia edilen Hava Kuvvetleri'ndeki yapılanmasına ilişkin iddialar dikkat çekti. Hava Kuvvetleri ve Hava Harp Okulu'ndaki FETÖ yapılanmasının diğerlerine göre daha eski ve güçlü olduğu iddia edildi. Hava Harp Okulu'nda 2005 yılında atanan "çok özel subaylar"la kendilerinden olmayan öğrencileri eleyen FETÖ, örgüt üyesi pilotları yetiştirdikten sonra da başarılı savaş pilotlarını türlü yöntemlerle sistem dışına itti. Kumpas davaları döneminde, bazı internet sitelerinde asılsız senaryolarla hakkında karalama kampanyaları yürütülen subayların terfi şansları elinden alındı. Bu sitelerde ismi hiçbir şekilde geçmeyen örgüt üyeleri ise alternatifsiz terfi gördüler. Paralel örgüt, yıllık sağlık raporları marifetiyle 2008-2014 yılları arasında savaş pilotu 50'yi aşkın kurmay albay ile 10'u aşkın generali tasfiye etti. Kurmay olmayan 80'i aşkın savaş pilotu da o yıllarda muayeneye takıldı. Ancak edilen bilgiye göre, uçamaz raporlarıyla son 5-6 yılda sistem dışına itilen pilot sayısı 500'ü aşıyor.

 • 5
 • 27
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)

DOLANDIRICILIĞA PARALEL SAVCI ÖRTBASI

İddiaya göre; Bisse Tekstil'in ortaklarından İbrahim Kefeli, Marafil Filament İnşaat Tekstil A.Ş.'de ortaktı. Bank Asya'dan şirket adına çekilen 5 milyon dolar kredi sözleşmesine kefil oldu. Beykoz Acarkent'teki 9 milyon lira değerindeki villasını ipotek gösterdi. 2013'te de ortaklıktan ayrıldı. Banka yetkilileri, "Kredi borcun kalmadı. İstediğin zaman villadaki ipoteği kaldırabilirsin" dedi. Ancak iki yıl sonra bankanın Gaziantep şubesinden "Taksit gecikti" iddiasıyla ihtarname geldi. Bu önceki kredi değildi. Kefeli, sahte imza ile adına kredi çekildiğini öne sürerek itiraz etti. Banka ise 3 milyon 294 bin alacak çıkartarak ipoteğin paraya çevrilmesi için icra takibi başlattı. Kefeli, savcılığa verdiği suç duyuru dilekçesinde, elindeki son gayrimenkul olan Acarkent'teki villasına Paralel Yapı'nın el koymayı amaçladığını iddia etti. Bankanın eski yönetim kurulu üyeleri ile yetkililerinin sahte imza ile adına kredi çekildiğinden haberdar olduğunu belirten Kefeli, 36 Bank Asya görevlisinin "Bankacılık görevini ihmal ve kötüye kullanma", "Nitelikli dolandırıcılık" ve "Özel evrakta sahtecilik" suçlarından yargılanmasını talep etti. Soruşturmaya, daha önce Silivri Cezaevi'nde görülen Balyoz davasında duruşma savcısı olarak görev yapan Hüseyin Kaplan baktı. Soruşturma dosyasını yaklaşık bir yıl bekleten Kaplan, bu sürede hiçbir şüphelinin ifadesini almadı. Dosyayı kapattı. Kefeli itiraz etti. İstanbul 1'inci Sulh Ceza Hakimliği, takipsizlik kararını kaldırdı. Hâkim Bekir Altun'un kararında Kefeli'nin ortağı Mustafa Ceren'in sahte imza ile Kefeli aleyhine borçlandırıcı işlem yaptığı iddiası yer aldı. Hakimliğin geri gönderdiği dosya ile ilgili savcılığın iddianame hazırlayarak, dava açması Bekleniyor.

 • 6
 • 27
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)
Günün en çok okunan haberleri (21.06.2016)

DİYARBAKIR'DA BÜYÜK OPERASYON!

Diyarbakır'ın Lice, Hani, Silvan, Hazro ve Kulp ilçeleri arasında bulunan 25 köy kırsalında asker ile polis tarafından müşterek yürütülen büyük terör operasyonu başlatıldı. Operasyona Diyarbakır ve Elazığ başta olmak üzere çevre illerden çok sayıda takviye asker, polis ile araç takviyesi yapıldı. Operasyon kapsamında 25 köy kırsalında barındığı tespit edilen terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, teröristlerin Türkiye geneline gönderdikleri bombalı araçların patlatılmasında kullanılan bombaların hazırlanması ve terör örgütü PKK'nın finans kaynağı olan uyuşturucunun tamamen bertaraf edilmesinin hedeflendiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN