Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan açıklama geldi! Paralel evren var mı?

Paralel evren yıllardır tartışılan bir konu. Filmlere, dizilere, kitaplara konu olan paralel evren teorisi hakkında oldukça dikkat çekici bir gelişme yaşandı. destekli bir araştırmanın sonuçları paralel evrenlere kanıt bulunmuş olabileceğini öne sürüyor. Peki paralel evren nedir? Söz konusu kanıt nedir? İşte konuyla ilgili olarak NASA'nın açıklaması...

NASA'dan açıklama geldi! Paralel evren var mı?

Paralel evrenle ilgili yıllardır bir kanıt arayan , heyecanlandıran bir araştırmaya imza attı. Hawaii Üniversitesi'nden Peter W. Gorham tarafından yürütülen araştırmada bulunan veriler paralel evrenin olabileceği iddialarına neden oldu.

NASA'dan açıklama geldi! Paralel evren var mı?

Peter W. Gorham liderliğindeki bu araştırma grubu, Antarktika buzullarının yüksek enerjili nötrinolarla etkileşime girdiğinde yaydığı radyo dalgalarını tespit eden özel olarak tasarlanmış bir balon kullanıyor. Balonun üçüncü uçuşu sırasında bilim insanları, önceki uçuşlardan gelen verileri tekrar gözden geçirmeye karar verdiler. Sinyal uzaydan değil, daha çok yerin altından geliyor gibi görünüyordu.

NASA'dan açıklama geldi! Paralel evren var mı?

Araştırmada görev alan bir araştırmacı bulunan bu kanıtlarla ilgili şu açıklamaları yaptı: Araştırmadaki "bu sinyalleri açıklamak, bizimkiyle aynı büyük patlamada yaratılmış ve paralel olarak var olan karmaşık ve başka bir evrenin varlığını gerektiriyor. Bahsettiğimiz bu paralel dünyada, her şey ters bir şekilde pozitif-negatif olarak, sol-sağ olarak işliyor ve zaman geriye doğru gidiyor."

NASA'dan açıklama geldi! Paralel evren var mı?

PARALEL EVREN NEDİR?

Çoklu Evrenler yaygın olarak kullanılan adıyla paralel evren kavramı, Büyük Patlamanın yanı sıra, diğer fizik problemlerine de bir çözüm sağlamaya adaydır. Çokluevren sonlu ve sonsuz var olan olası evrenlerin hipotezsel bütünüdür ve bu evrenler var olan her şeyi -bütün mekan, zaman, madde ve enerji ile birlikte fizik kanunları ve fiziksel değişimleri- kapsar.

NASA'dan açıklama geldi! Paralel evren var mı?

Bu evrenlere "paralel evrenler" ya da "alternatif evrenler" de denir. Çoklu Evrenler'de özel bir evren olmadığı gibi, tek bir Çoklu Evren modeli de yok.

SON DAKİKA