Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li Dağcılar Şehri Çevreleyen Dağlarda Yürüdü

Giriş Tarihi: 27.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 15:12
Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) üyesi sporcular hafta sonu güneşli havayı şehri çevreleyen dağlarda yürüyüş yaparak değerlendirdi.
Kulüp üyesi 10 sporcu, Eskibağlar Mahallesinde bulunan Halgent Şelalesinden başladıkları yürüyüşte Gabanbaşı Mahallesinin tarihi patikasından Keçikalesi’ne, oradan da Gümüşhane’yi kuşbakışı izleyen Kuşakkaya zirvesine ulaştı.
Dik ve yorucu bir parkurdan sonra orman içinden Kent Ormanına ulaşan sporcular burada yemeklerini yiyip dinlendikten sonra Kızılköy patikasından Çamlıca Mahallesine ve oradan da Gümüşhane’ye ulaştı.
Kulüp Başkanı Mustafa Akbulut, son haftalarda mevsim normalleri altındaki havanın yürüyüş yaptıkları gün güneşli olduğunu belirterek, bu fırsatı yürüyüşle değerlendirmek istediklerini ve herkesin yapabileceği şehri çevreleyen bir parkuru tercih ettiklerini söyledi.
“ŞEHRİN HER İKİ YAKASI DA SAĞLIKLI YAŞAM SPOR ALANLARI OLABİLİR”
Bu hafta sonu gerçekleştirdikleri yürüyüş parkurunun şehirde bu sporu yapmak isteyen fakat fırsat bulamayan veya şehirden uzaklaşmak istemeyenler için çok güzel bir fırsat olduğunu kaydeden Akbulut, “Eşofmanını giyen herkes baharla birlikte bu parkuru rahatlıkla kat edebilir. Bizim yürüdüğümüz mevkiinin karşısında bulunan alan tabiat parkı ilan edildi ve orada da yürüyüş parkurları yapılacak. Halgent Şelalesinden başlayarak bu tür doğal parkurlar oluşturulabilirse insanlarımız asfaltta yürümek yerine kolayca bu doğa yürüyüşlerini gerçekleştirebilir. Gümüşhane’nin her iki yakasında bulunan dağların yamaçlarına birer sağlıklı yaşam spor alanları oluşturulabilir.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhaneli Dağcılar Şehri Çevreleyen Dağlarda Yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN