’Sınır’ ’de Sahnelendi

Giriş Tarihi: 21.5.2015 21:18 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 02:34
’Sınır’ Gümüşhane’de Sahnelendi
Ankara Yön Sanat Atölyesi ekibinin hazırladığı ‘Sınır’ adlı tiyatro oyunu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Kulübü aracılığı ile Gümüşhane’de sahnelendi.
Gümüşhane Kültür Merkezinde sahnelenen tek perdelik oyunda zihinsel engelli Mustafa Türken ve Nazım İriç sahnede üstün performans sergiledi.
Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Hizmetler Kulübü sorumlusu Selçuk Işık, Yön Sanat Atölyesi’nin “Sınır” adlı tiyatro oyununu oynayan oyuncuların zihinsel engelli oyuncular olduğunu belirterek, “Zihinsel engelli arkadaşlarımız diğer insanlar gibi sanat yapabildiklerini anlatmak istiyorlar. Bu yüzden düşüncelerimizin engeli yoktur ve sanatta engel olmaz diyorlar.” dedi.
Yön Sanat Atölyesi kurucusu ve yönetmeni Erdem Öksüz ise 37. Oyunlarını Gümüşhane’de sahnelediklerini, 5 yıl içerisinde toplamda 157 tiyatro oyunu oynadıklarını belirterek, “Muzaffer İzgün’ün ‘sınır’ isimli oyunu toplamda 3 zihinsel engelli çocukla oynuyoruz. Genelde devlet tiyatrolarında ve başka tiyatrolarda oynanan oyunları oynamaya özen gösteriyoruz. Engelimizi sahnede anlatmayalım diye sizin oynadığınız oyunları bizde oynayabiliyoruz diye bu yola çıktık.” diye konuştu.
Bitlis, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Kıbrıs’a kadar birçok yerde gösteri yaptıklarının altını çizen Öksüz, “Amacımız Türkiye’deki engellilere bakış açısını değiştirmek ve engellilerin sanatla rehabilite olduğunu tüm ülkeye göstermek olduğunu ve sahnede engelimizi anlatmak olmadığını aksine neler başarabildiğimizi göstermek istedik.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Sınır’ Gümüşhane’de Sahnelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN