Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi Ücretsiz İftar İkramını Sebahattin Aytaç Evinde Gerçekleştirecek

Giriş Tarihi: 17.6.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 12:30
Gümüşhane Belediyesi Ücretsiz İftar İkramını Sebahattin Aytaç Evinde Gerçekleştirecek
Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ramazan ayında ücretsiz iftar ikramının Cumhuriyet Parkındaki Sebahattin Aytaç Evi’nde verileceğini söyledi.
Başkan Çimen, Ramazan ayına kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, Ramazan ayının Gümüşhane’ye, ülkeye, İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diledi.
Bir ay sürecek olan Ramazan ayının içerisinde yeryüzündeki bütün hayır ve bereketleri barındırdığını ifade eden Çimen, “Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in ’Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluştur’ diye müjdelediği ramazan ayına ulaşmış bulunmaktayız. Ramazan ayı içerisinde dünya ve ahret mutluluğumuzun temini için gönderilen Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi bu ayın içerisindedir. Ramazan’ın diğer ay ve zamanlara oranla dini ve sosyal hayatımızda çok büyük önemi ve değeri bulunmaktadır. Mağfiret, rahmet ve günahlardan arınma olan Ramazan ayında, akrabalarımız, komşularımız, yakınlarımızla olan dargınlıklarımıza da son vermeliyiz. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında asıl önemli olan aç ve susuz kalmak değil, Allah’ın rızasını kazanmak uğruna açlığa ve susuzluğa razı olabilmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazanın, tüm vatandaşlarımız ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
ÜCRETSİZ İFTAR BU YIL SEBAHATTİN AYTAÇ EVİNDE
Ramazan ayı boyunca Belediye olarak ücretsiz iftar vereceklerini kaydeden Başkan Çimen, “Geçen yıl çadır uygulamasına son vererek daha hijyenik bir ortam sağlayarak bir lokantada vatandaşlarımızın iftar açmasını sağlamıştık. Bu yılda başlatmış olduğumuz uygulamamıza devam ediyoruz. Bu yıl Hasanbey Mahallesi transit yol üzerinde bulunan Cumhuriyet Parkı içerisindeki Sebahattin Aytaç Evi’nde Ramazan ayı boyunca 1000 kişiye yetecek kadar iftar vereceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane Belediyesi Ücretsiz İftar İkramını Sebahattin Aytaç Evinde Gerçekleştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN