Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de TEOG Tercih Danışmanlık Komisyonları Oluşturuldu

Giriş Tarihi: 4.7.2015 01:08 Güncelleme Tarihi: 4.7.2015 04:09
Gümüşhane’de TEOG Tercih Danışmanlık Komisyonları Oluşturuldu
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde öğrencilere ve velilere yardımcı olunması amacıyla okullarda tercih danışmanlığı komisyonları oluşturdu.
İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlanmaları için takviye kurslarda öğretmenlerin büyük bir emek verdiğini belirterek, sınava hazırlık sürecinde tüm okullarda ortak deneme sınavlarıyla öğrencilerin durumunun değerlendirildiğini ve alınması gereken tedbirlerin imkanlar ölçüsünde alındığını hatırlattı.
Okul idarecileriyle sınav öncesi ve sınav sonrası yapılacak çalışmaları dönem boyunca değerlendirdiklerini dile getiren Şahinkaya, “Rehberlik öğretmenlerimiz tarafından öğrenci ve velilere yönelik TEOG sistemi ile ilgili eğitimler düzenlendi. Başta öğrencilerimiz olmak üzere bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin, velilerimizin ve müdürlüğümüzün çabalarının karşılığını bulması doğru tercih yapılmasına bağlıdır” dedi.
Öğrencilerin 6-16 Temmuz tarihleri arasında tercihlerde bulunacaklarını hatırlatan Şahinkaya, öğrencilerin bu tercihleri yaparken tüm ortaokullarda kurulan tercih komisyonlarından faydalanabileceklerini söyledi.
TEOG sınavı sonrası tercih aşamasında öğrencilere yardımcı olmanın önemini vurgulayan Şahinkaya, rehberlik ve tercih masalarının, ilçe merkezlerinde oluşturulduğunu, Merkez ilçede ise Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve tüm ortaokullarda bu hizmetin verileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane’de TEOG Tercih Danışmanlık Komisyonları Oluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN