Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Bayram Tatilinde 11 Kazada 59 Kişi Yaralandı

Giriş Tarihi: 20.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
’de 4 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 112 Acil Servis’e yaklaşık 2 bin çağrı gelirken, tatil boyunca 11 ayrı trafik kazasında 59 kişi yaralandı.
Bayram tatilinin 4 güne çıkmasının ardından gurbetten gelen çok sayıda vatandaşın yanı sıra şehirler arası transit yollarda yaşanan yoğunluk nedeniyle Gümüşhane’de çok sayıda trafik kazası meydana geldi.
İl genelinde toplam 13 istasyon ve 26 ambulansla hizmet veren Gümüşhane 112 Acil Servis ekiplerinin aralıksız çalıştığı 4 gün boyunca toplamda 11 ayrı trafik kazasında 59 kişi yaralanırken, en fazla kaza merkez ilçede gerçekleşti.
Doğu Anadolu’nun Doğu Karadeniz’e geçiş güzergahında bulunan İpek Yolu üzerindeki Gümüşhane merkez ilçe sınırlarında 6 ayrı kaza meydana gelirken, bu kazalarda 46 kişi çeşitli şekillerde yaralandı. Merkezdeki kazaların neredeyse tamamı Erzurum-Bayburt-Gümüşhane-Trabzon karayolu üzerinde gerçekleşti. Tatil boyunca Şiran ilçesinde 2 kazada 9 kişi, Torul ilçesinde 2 kazada 3 kişi ve Kelkit ilçesinde meydana gelen 1 kazada ise 1 kişi yaralandı.
Köse ve Kürtün ilçesinde kayıtlara kaza vakası geçmezken özellikle köylerde artan nüfusa bağlı olarak rutin vaka sayısında ise adeta patlama yaşandı.
Ramazan Bayramının kaza bilançosunun tek sevindirici tarafı ise il sınırları içerisinde ölümlü kaza olmayışı oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane’de Bayram Tatilinde 11 Kazada 59 Kişi Yaralandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN