'Vekalet verdiğim kişiyi tanımam'

Giriş Tarihi: 9.2.2014
CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, SABAH'ın gündeme getirdiği "Hamzaçebi'nin lüks daire kardeşliği" haberiyle ilgili açıklama yaptı. Hamzaçebi açıklamasında daireyi eşinin ailesinden kalan mirasla aldığını öne sürdü. Kendisiyle aynı vekalet numarasıyla İstinyepark'ta aynı gün biri dubleks olmak üzere iki rezidans alan eski Beşiktaş Belediyesi çalışanı Cem Bilge'yi tanıyıp tanımadığından bahsetmedi. Hamzaçebi açıklamasında özetle şöyle dedi:
İstinyepark'tan bir apartman dairesi satın almak amacıyla henüz inşaat aşamasındayken projeye girdim. 2006'da başlayan ve sonraki yıllarda da devam eden ödemelerimin sonrasında tapuyu aldım.
Tapu almak için şirketin bana ismini bildirdiği kişiye vekalet verdim. Vekalet verdiğim kişiyi tanımam. Aynı kişinin başkalarına da vekaleten daire almış olmasının benim daire iktisabımla ilişkilendirilmesi çirkinliktir.
Söz konusu dairenin finansmanında eşime ailesinden kalan 10 adet müstakil evin 1/2 şer hissesinin satışından gelen gelirin bir bölümü ile bir bankadan ipotek karşılığı kullandığım 90 bin dolarlık konut kredisi kullanılmıştır.
Daire TBMM Başkanlığı'na verdiğim mal bildirimlerinde beyan edilmiştir.

'HANGİ TARİHTE BİLDİRDİNİZ?'
Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunan müteahhit Canfer Deliismail, Hamzaçebi'ye dairenin Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'a sağladığı siyasi destek karşılığı olarak bedelsiz verildiğini öne sürdü. Deliismail, Hamzaçebi'nin açıklamasında gerçekleri gizlediğini söyleyerek şu soruları yöneltti: "Yaptığınız ödeme dekontlarını gösterebilir misiniz? Vekaletname verdiğiniz avukat Beşiktaş Belediye Başkanı'nın da avukatı olabilir mi? Eğer o ise bu bir tesadüf mü? Vekaletnamenin örneğini kamuoyuna açıklayabilir misiniz? Söylediğiniz avukatın vekaletiyle iki rezidans satın alan eski belediye çalışanı Cem Bilge'yi tanıyor musunuz? Sözkonusu daireyi hangi tarihte TBMM Başkanlığı'na verdiğiniz mal bildiriminde beyan ettiniz?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vekalet verdiğim kişiyi tanımam'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN