Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Eşkıyalara bunların hesabını soracağız'

Başbakan Davutoğlu, eşkıyalığı, terörü, vandalizmi yapanlara seslendi: "Sakın bu milletin birliğini ve beraberliğini yok etmenin hayalini kurmayın. Eşkıyalara yaptıklarının hesabını soracağız"

Giriş Tarihi: 11.10.2014
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Malatya'da katıldığı toplu açılış törenindeki konuşmasında çarpıcı mesajlar verdi:

BEDELİNİ ÖDETTİK:
Bingöl'de saldırıya uğrayan Emniyet Müdürü Atalay Bey'i ziyaret ettim. Dün gece herkesin evine çekildiği bir anda bu kahraman müdürümüz halkla kucaklaşmak için yola çıktı ve alçakça pusu kurdular. Böylesi provokasyonlara girenlerin peşi bırakılmayacak, hesap sorulacak. Bingöl valimizi ve emniyet görevlilerini tebrik ediyorum. Bu alçakları 2 saatte bulup bedelini ödettiler. Kimse yaptığı suçun karşılıksız kaldığını düşünmeyecek.

BİRLİĞİ BOZMA HAYALİ:
Son 3 gün içinde eşkıyalığın, terörün, vandalizmin her türlüsünü yapanlara sesleniyorum; sakın ola ki bu milletin birliğini ve beraberliğini yok edeceğinizin hayalini kurmayın. Bu eşkıyalara yaptıklarının hesabı sorulacak. Yıkılan yakılan binaların daha iyisini yapacağız. Gerekirse şehirleri yeniden inşa ederiz. Biz inşa ederiz, onlar tahrip eder. Biz "İnsan için devlet" deriz, onlar ideolojileri için insan katleder.

BAŞLARINDA PARÇALAYACAĞIZ:
Kobani bahanesinin arkasına sığınarak toplumsal huzurumuzu hedef edinenlerin esas gayesi, Türkiye'de bir kargaşa çıkarıp 2015 seçimlerine giderken istikrarsızlığa yol açmaktır. Tuzak kuranların tuzaklarını başlarında parçalayacağız.

VATAN HAİNLERİ:
HDP ve CHP bir propaganda yapıyor. Deniyor ki, "Türkiye IŞİD'e yardım ediyor." Bu müfterilere, vatan hainlerine sesleniyorum. Elinizde belge varsa çıkarın ortaya koyun. Yoksa sadece muhalefet etmek adına ülkeyi dünyaya yanlış tanıtmayın, ihanet etmeyin. Ey Kılıçdaroğlu senin milletvekillerinin ziyaret ettiği Esad'ın varil bombalarıyla 300 bin Suriyeli katledildi. Neden Esad'ı savunmaya devam ediyorsun? IŞİD Türkmen kasabası Çobanbey'e, Tel Abyad'a girdiğinde neredeydiniz? Biz oradaydık. Şimdi de Kobani'de Kürt kardeşlerimizin yanındayız.

PYD'NİN MAĞDUR EDEBİYATI:
Daha düne kadar, Esad ile işbirliği içinde olan PYD, mağdur edebiyatı içinde Türkiye'yi suçluyor. Esad ile işbirliği yapıyordunuz, gidip Esad'dan yardım isteyebildiniz mi? Sizin de nihayette sığınabileceğiniz yer

'SELAM HAFTASI' ÇAĞRISI
Başbakan Davutoğlu, Türkiye'yi karıştırmak isteyen fitnebazlara karşı sergilenecek en güzel eylemin selamlaşmak olduğunu söyledi. Davutoğlu, "Yarın bu oyunları bozmak için herkes gördüğü komşusuna selam versin ve kucaklasın. Oyunu bozacak olan budur. 'Nerelisin' diye sormasın. Mezhebini sormasın. Buradan sesleniyorum, 'selam haftası' ilan edilsin. Fitnebazlara karşı en etkin olan şey budur" dedi.

KONVOYDA KAZA

Başbakan Davutoğlu, annesi vefat eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'a taziye ziyaretinin ardından toplu açılış törenine gelirken konvoyda kaza oldu. Kazada AK Parti Genel Başkan Danışmanı Hüseyin Çelik'in aracı da zarar gördü. Hastanede ayakta tedavi gören Çelik ve Malatya Milletvekili Fahrettin Poyraz taburcu edildiler.

"KILIÇDAROĞLU'NUN YAPTIĞI İHANETTİR"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'i tedavi gördüğü Ankara Numune Hastanesi'nde ziyaret etti. Davutoğlu çıkışta yaptığı açıklamada, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. Davutoğlu, "Gerçekten Kılıçdaroğlu'nu anlamak mümkün değil. Dün bir taraftan sükûnet telkininde bulunuyor, diğer taraftan vandalizme gerekçe gibi gösterilen, IŞİD'e yardım edildiği tezini tekrarlıyor. Kılıçdaroğlu'nun bu tezi sorumsuzluktur ve tarihe geçecek ihanettir" diye konuştu. Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun sadece Kobani için tezkere çıkarılmasını istemesi konusunda da "Kılıçdaroğlu'nun tek çabası Esad'ı korumak. Kılıçdaroğlu bilsin ki onun aklına da ihtiyacımız yok. Sadece sussun, ülkesini uluslararası topluma şikâyet etmesin. Biz gece uyumazken Kılıçdaroğlu rüya görüyordu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eşkıyalara bunların hesabını soracağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN