Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hayali, hedefi olmayanlar utansın"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletin her ferdine ulaşabilen, herkesin yüreğine dokunabilen, herkesin derdiyle dertlenebilen tek partinin AK Parti olduğunu ifade ederek, "Bakın onlar muhalefette ama hiçbir heyecanları yok. Biz iktidardayız. Bir taraftan hükümet sorumluluğunu yerine getiriyoruz bir taraftan da ülkemizin her köşesini dolaşarak halkımızla buluşuyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 8.11.2014 20:43 Güncelleme Tarihi: 8.11.2014 20:44
Hayali, hedefi olmayanlar utansın
Davutoğlu, partisinin Küçükçekmece ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınına değinirken, Mescid-i Aksa'yı yüreğinde yaşatanların, bir kez daha ayağa kalkması gerektiğini dile getirdi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ve Hamas Lideri Halid Meşal'le dün görüştüğünü hatırlatan Davutoğlu, "Onlar, Mescid-i Aksa'da yapılan barbarca, alçakça saldırıyı anlattıklarında kendilerine şunu söyledim: Kim ne yaparsa yapsın, Mescid-i Aksa'yı herkes unutsa biz, bu aziz millet ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti unutmayacak, dünyanın her yerinde Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'ün sözcüsü olacak" diye konuştu.

Davutoğlu, salondan gelen "Mescid-i Aksa onurumuzdur" sloganları üzerine, "Mescid-i Aksa bütün Müslümanların ve bütün insanlığın onurudur ve o onur, korunacaktır" ifadelerini kullandı.

Abbas'ın telefon görüşmesinde kendisine, "2012 Kasımı'nda Filistin Devleti, bağımsız devlet olarak Birleşmiş Milletler'de tanındığında, genel kurulda yanımda bir tek siz vardınız" dediğini aktaran Davutoğlu, salonda o gün, Filistin Devleti'nin bağımsızlığı için Filistin dışında konuşma onuru yaşayan tek dışişleri bakanının kendisi olduğunu söyledi.

Davutoğlu, bugünlerde Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e sessiz kalanların, o gün o salonda bulunmadığını belirterek, 77 milyon vatandaş, yüreğinde Kudüs aşkı taşıyan AK Parti kadroları adına, o salonda hitap ederek, Filistin'in onuru için seslerini yükselttiklerini anlattı.

Meşal'in dün telefon görüşmesinde "Herkes köşesine çekilmişken, 2009 Ocak ayında Gazze yanarken, siz vardınız, bizim yanımızdaydınız. İsrail zalimi, Gazze halkına bomba yağdırırken, o sokaklarda bir tek siz vardınız" sözleri üzerine, kendisinin de "Ben de ona dedim ki: Bundan sonra ve ebediyete kadar da Gazze ve Filistin, hele Kudüs ve Mescid-i Aksa söz konusu olduğunda herkes bir kenara çekildiğinde biz orada olacağız, biz o davanın sözcüsü ve takipçisi olacağız" dediğine değindi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gençlerden yüreklerini, zihinlerini ve gönüllerini diri tutarak, daha çok çalışmalarını istedi ve "Bir gün bu dünyada zalimlere karşı mazlumları korumak icap ettiğinde çok güçlü bir devletin, çok güçlü bir milletin yeni nesilleri olarak o mazlumların yardımlarına yetişeceksiniz" dedi.

Salondan tekbir sesleri yükselmesi üzerine de Davutoğlu, "Allah, bu tekbirleri bu semalardan eksik eylemesin ve Mescid-i Aksa'nın semasından da eksik eylemesin. Bizim diğer siyasi hareketlerden farkımız budur" diye konuştu.

"HAYALİ, HEDEFİ OLMAYANLAR UTANSIN"

AK Parti'nin Türkiye'nin her yerinde konuşan tek parti olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Milletin her ferdine ulaşabilen, herkesin yüreğine dokunabilen, herkesin derdiyle dertlenebilen tek parti; AK Parti'dir. İşte onun için kongrelerimiz önemli. Onun için AK Parti'nin dinamizmi önemli. Bakın onlar muhalefette ama hiçbir heyecanları yok. Biz iktidardayız. Bir taraftan hükümet sorumluluğunu yerine getiriyoruz bir taraftan da ülkemizin her köşesini dolaşarak halkımızla buluşuyoruz. Parti teşkilatına taze kan sağlamak için kongreleri yapıyoruz. Türkiye için hayallerimiz var. Önemli hedeflerimiz var. Hayali, hedefi olmayanlar utansın. Biz, milli iradeyi egemen kılmak için yola çıktık. Biz Osman Gazi'nin de Şeyh Edebali'nin de Hz. Mevlana'nın da torunlarıyız. Fatih Sultan Mehmed'in, Kanuni Sultan Süleyman'ın, Sultan Abdülhamid'in de Kudüs ve Ortadoğu söz konusu olduğunda hepsinin emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Kongrelerimizde şu anda 151'e ulaştık. Yarın inşallah 200'ü aşmış olacağız. Kongrelerimizden gelen haberler bu dinamizmin çok güçlü bir şekilde aynı azimle sürdürüldüğünü gösteriyor."

AK Parti kongrelerinin diğer siyasi parti kongrelerinden farklı olduğunu dile getiren Davutoğlu, "Bizim kongrelerimiz edebin, adabın, irfanın, azmin ve kararlılığın kongreleridir. Küçükçekmece teşkilatımız bu çerçevede çok güzel bir sınav verdi. Bütün Küçükçekmecelilere teşekkür ediyorum. Katıldığımız ilk kongrede böylesine coşkulu bir şekilde bu güzel mekanı doldurmanız dahi AK Parti'nin dinamizminin en güzel işareti oldu. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti teşkilatına hitap ettiği konuşmasında, Küçükçekmecelilerden söz almak istediğini dile getirerek, şunları söyledi:

"İnşallah 2015 Haziranı'nda Küçükçekmece'den en az yüzde 60 oy alacak mıyız? Küçükçekmece ile İstanbul'da rekorların rekorunu kıracak mıyız? Bir daha kimsenin tuzak kuramayacağı şekilde milli iradeyi egemen kılacak mıyız? 2015 seçimlerinden itibaren başlattığımız yeni hamlelerle ekonomimizde, sosyal hayatta 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomik gücü arasına gelmek için güçlü bir destek alacak mıyız? Bu seçimlerde alacağımız neticelerle dünyadaki bütün mazlumlara, 'Siz merak etmeyin, arkanızda aziz bir millet ve güçlü bir devlet var' dedirtecek miyiz? Bize tuzak kuranlara, kendi halklarına ve Filistin'e zulmedenlere 'Siz zulmünüze devam ettikçe karşınızda dimdik duracak bir Türkiye, dimdik duracak bir AK Parti kadroları var' diyecek misiniz? Allah yolumuzu açık eylesin."

Bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu, yoğun programı nedeniyle AK Parti Üsküdar İlçe Kongresi'ne katılmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hayali, hedefi olmayanlar utansın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN