Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Partili vekil kararını verdi

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş TOKİ'den aldığı konutunu iade etme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 18.11.2014 19:47
AK Partili vekil kararını verdi
Tunceli'nin Çemişgezek İlçesi'nde, TOKİ tarafından yaptırılan konutlardan alan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Çemişgezek Belediyesi eski Başkanı Metin Levent Yıldız ile bazı işadamları, bu konutları iade etmek için TOKİ'ye yazılı başvuruda bulundu.

Çemişgezek Belediyesi eski Başkanı Metin Levent Yıldız, dün düzenlediği basın toplantısında, kendisi ve Milletvekili Mustafa Ataş'ın 14 Kasım tarihinde TOKİ'ye başvurarak konutları iade ettiklerini belirttiği belirtildi.

YAZILI BAŞVURU YAPTIK

Yıldız, Çemişgezek Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

"Eğer bir vekil, bir işadamı ta İstanbul'un bağrından gelip de Anadolu'da; doğup büyüdüğü yere, eğer aidiyet duyuyor, sizinle oturuyor, çay içiyor, yemek yiyor, dizinizin dibinde dertlerinizi dinliyorsa bu, AK Parti hükümetinin sayesinde olmuştur. Anadolu'nun her ücra köşesine AK Parti, onun vekilleri inmiştir. Sayın Mustafa Ataş da parlamentodaki 15 yıllık çalışma, gayretinin, emeğinin bir parçası olarak Türkiye iktidarını 3 dönemdir sürdürmektedir. Sayın Mustafa Ataş da, bu ücra yere, bu sürgün yerine, bu topraklara, bu duygularla gelmiştir. Ben de sayın Milletvekilimiz Mustafa Ataş da aldığımız konutların TOKİ'ye geri iadesi için 14 Kasım'da geri iade için TOKİ'ye yazılı başvuru yaptık."

Konutların yapımı devam ederken talepleri, başkanlığı döneminde almaya başladıklarını belirten Yıldız, şöyle devam etti:

EV ALMADIM DİYENE BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIRIZ


"Deniliyor ki; fakire ev verilmemiş, vekile verilmiş. O dönem bu müracaatları biz aldık. Dönemimiz itibari ile biz aldık. Halkın huzurundayız şu an. Bir tek fakir vatandaşımız çıkıp, 'Ben TOKİ'den ev almadım' derse, bu bedeli ödemeye hazırız. Biz önce 125 konut olarak yapacaktık, sonra talep olmadı 100 konut yaptık. Sonra halkımız bize dedi ki; 'Siz, vekilimiz bu işin içine girerseniz, teşvik olur, talep artar güven oluşur.' Biz de bu şekilde, bu duygularla girdik ve aldık. Biz de, halkımız da, vekilimize dedik ki, aidiyet duygusu oluşsun. Biz de Mustafa Ataş'a sorduk; ey Mustafa Ataş bu şekilde düşünür müsünüz? 'Eğer Çemişgezek'e faydası olacaksa, TOKİ'ler yapılacaksa, insanlar dam toprak evlerde oturmak yerine bu evlerde oturacaksa, hay hay alırım' dedi. Vekilimiz bu duygularla girmiştir sonuç böyledir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili vekil kararını verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN