Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da kritik atamalar!

Giriş Tarihi: 5.12.2014 09:55 Güncelleme Tarihi: 5.12.2014 11:00
Ankara'da kritik atamalar!

Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı ile çeşitli bakanlıklara ait atama kararları 'de yer aldı.

Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı ile çeşitli bakanlıklara ait atama kararları yayımlandı.

Buna göre, Başbakanlık müşavirliği görevlerine Selma Üçüncoğlu ve Zerin Elçi Coşkun getirildi.

Başbakan Yardımcılığına bağlı Vakıflar Bankası'nın Ankara Bölge Müdürlüğüne Temel Ünlü, Samsun Bölge Müdürlüğüne Ali Şahin atandı.

Yine Başbakan Yardımcılığına bağlı Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığındaki Sigorta Denetleme Uzmanlıklarına, Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı Kuntay Baydar, Barış Taşkesen ve Ömer Oy görevlendirildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Ümit Yalçın ve Büyükelçi Ayşe Sinirlioğlu getirildi. Yine aynı bakanlığa bağlı İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğüne Can Dizdar, Tercüme Dairesi Başkanlığına Armağan İnci Ersoy, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına Fatih Yıldız, Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığına İhsan Mustafa Yurdakul, Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığına Salih Mutlu Şen atandı.

Ayrıca Amerika Genel Müdür Yardımcılığına Ece Öztürk Çil, Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Hatice Oya Tungaçağlı, Kuzey Avrupa ve Baltıklar Genel Müdür Yardımcılığına Füsun Aramaz, İkili Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığına, Şebnem Cenk getirildi.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi 1. Hukuk Müşavirliğine Tuncay Kara atandı.


ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Metin Kayrak, Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdür Yardımcılığına Ruhi Aksoy getirildi.

Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Asım Kafkas ise bu görevinden başka bir görev getirilmek üzere alındı.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürü İbrahim Ökekinci, Rehberlik ve Denetim Başkanlığına, Personel Dairesi Başkanı Mehmet Haluk Uçkun görevlendirildi.

-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müşavirleri Arslan Ağca ile Ramazan Ulus, başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

İçişleri Bakanlığı Müşavirliğine Hüseyin Özalp atandı.


KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşavirliğine Diyarbakır Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tevfik Arıtürk tayin edildi. Isparta Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç ise başka bir göreve getirilmek üzere görevinden alındı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Denetleme Kurulu Üyeliğine Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı İsmail Eraslan atandı.

ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI

Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne Bekir Gezer, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğüne Mehmet Mehdi Gönülalçak, 1. Hukuk Müşavirliğine Abdulkadir Sarı, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Erdem Direkler görevlendirildi.

Ayrıca, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Aydın Özen, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Alper Sınav getirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da kritik atamalar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN