Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Perde arkasındaki ortaklıklara yenilmeyiz'

Giriş Tarihi: 5.2.2015
'Perde arkasındaki ortaklıklara yenilmeyiz'

"Muhalefete Pensilvanya'daki ihanet çetesinin başından destek geliyor" diyen Davutoğlu: Bir makale yayımladı. Muhalefeti birleşmeye çağırdı. İşte böyle bir koalisyonla karşı karşıyayız

Paralel yapı ile muhalefetin işbirliği yaptığını söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl bir koalisyon ile karşı karşıya olduğumuzu görüyor musunuz? Nasıl bir koalisyonla mücadele etmek zorunda olduğumuzu görüyor musunuz?" dedi. AK Parti Kastamonu İl Kongresi'nde konuşan Davutoğlu, Fethullah Gülen'in New York Times'ta yayımlanan ve Türkiye'yi eleştiren yazısını "Türkiye'ye açıkça hakaret eden bir makale" sözleriyle değerlendirdi. Davutoğlu şu mesajları verdi:
PROVOKATÖR MÜSÜN, TAHRİKÇİ Mİ?: Buradan sorular soracağız Bahçeli, Kılıçdaroğlu, Demirtaş'a. 6-7 Ekim olaylarını hatırlıyorsunuz değil mi? O olaylar üzerine iç güvenlik reform paketi hazırladık. Vandalizim yaşanmasın diye tedbir paketi açıkladık. Birden üçüzler, üç muhalefet partisi liderleri dün birlikte 'bu pakete karşı direneceğiz' dediler. Kılıçdaroğlu Meclis'te direnme çağrısında bulundu. Halkı direnmeye çağırdı. Demirtaş'ın çağırması gibi. Ey Kılıçdaroğlu. Ana muhalefet partisi lideri misin, provokatör müsün, tahrikçi misin?
PENSİLVANYA'DAKİ ZAT: Kılıçdaroğlu'nun bu çağrıyı yaptığı gün Pensilvanya'daki zat var ya, Paralel Çete'nin başındaki zat, New York Times'ta bir makale yayımladı. Bütün muhalefet unsurlarını birleşmeye çağırdı. Aynen Kılıçdaroğlu, Demirtaş gibi Bahçeli gibi. Türkiye'yi Kuzey Kore'ye benzeten Bahçeli gibi. Bu Pensilvanya'daki ihanet çetesinin başı da dün Türkiye'ye açıkça hakaret eden bir makale yayımladı. Nasıl bir koalisyon ile karşı karşıya olduğumuzu görüyor musunuz? Nasıl bir koalisyonla mücadele etmek zorunda olduğumuzu görüyor musunuz? Bir tarafta farklı kanaatlere sahip olduğunu iddia eden üç parti, milletin huzuru söz konusu olduğunda bir araya gelmeye karar veriyorlar. Diğer taraftan bunu destekleyen ses New York'tan geliyor.
İSKİLİPLİ'YE VEFA: Bugün mübarek bir zatın, İskilipli Atıf Hoca'nın şahadet günü. Allah rahmet eylesin. 4 Şubat 1926'da Tek Parti döneminin uygulamaları içinde şehit edildi. Ama biz din adına yola çıkıp, milletimizin güzel duygularını himmet ve yardım hislerini istismar etmekten, Amerika'ya gidip kendi yetiştiği ülke aleyhine dün olduğu gibi New York Times'da yazı yazanları ilim ehli olarak görmeyiz. Bütün vatandaşlarımızı da bu komplo karşısında uyanık olmaya davet ediyoruz.
BUNADI: Bahçeli 'devlet nerede' diye sormuştu. Biz devletin varlığını o bölgede gösterdik. Suçluların üzerine gittik. Saldıranları tespit ettik. Şimdi de iç güvenlik paketiyle özgürlük alanı genişletiyoruz. Peki orada 'devlet nerede' diyen Bahçeli bugün iç güvenlik paketine niye karşı çıkıyor? Polis devleti gibi göstermeye cüret ediyor. Bir anda aynı safa düştüler. (Delegelerinden birinin 'Onu kaale alma, bunadı bunadı' diye bağırması üzerine) Doğru doğru. Hepsi bir araya gelse, bu üçüzler ve işbirlikçileri bir araya gelse de kimse AK Parti ile başa çıkamaz.
TAM UYUM MESAJI: Hükümeti kurar kurmaz Sayın Cumhurbaşkanımızla tam bir uyum içinde belki de Cumhuriyet tarihindeki en uyumlu cumhurbaşkanı-başbakan ilişkisini sürdürerek yolumuza devam ediyoruz.
KOALİSYON ARAYIŞINDALAR: Kendi aralarında koalisyon arayışları içindeler. Dün ortaya çıktı ki 6-7 Ekim olaylarını kışkırtan HDP ile tedbirlere karşı çıkan MHP aynı noktada buluşuyor. Türkiye'de demokrasi istediğini söyleyen HDP aslında şiddet istiyor. Molotofa, maskelere dayalı şiddet ortamı istiyor. MHP de aynı yaklaşımla getirdiğimiz kanuna karşı çıkacağını söylüyor. Bu devlet bu tür sınavlardan çok geçti. Siz perde arkasında birtakım ortaklıklar kurun, biz seçimlere kadar Türkiye'nin her yerinde milletimizle buluşmaya devam edeceğiz.

'HAKAN BEY YİĞİTTİR'

Başbakan Davutoğlu, başkanlık sistemini eleştirenlere, "Otoriter sisteme geçilecek diyorlar. Peki delilin ne? Önemli olan olaya nasıl baktığınız" diye tepki gösterdi. Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın AK Parti'den milletvekili adayı olacağı iddiaları üzerine de "Hakan bey yiğittir, her görevin hakkını verir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Perde arkasındaki ortaklıklara yenilmeyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN