Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mektuba kampanya cinayetlere sessizlik

Giriş Tarihi: 14.2.2015
Mektuba kampanya cinayetlere sessizlik

'de 3 Müslüman'ın öldürülmesiyle ilgili 'ya "Niye susuyorsun?" diye seslenen Erdoğan: Ama 80 kiralık kişinin mektubu ile Türkiye'ye karşı kampanya yapıyorsun

, 'de 3 Müslüman kardeşin öldürülmesi sonrası sessiz kalan ABD makamlarına tepkisini sürdürdü. Bir gün erken ayrılarak Türkiye'ye döndüğü Meksika'da Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Matias Romero Enstitüsü'nde konuşan Erdoğan, şu mesajları verdi:

NİYE SUSUYORSUN OBAMA?: Bilhassa terörizm konusundaki çifte standart, giderek tüm insanlığı tehdit eder bir hal aldı. Üç Müslümanı geldi bir terörist öldürdü. Ben Amerikan yönetimine sesleniyorum. DEAŞ konusunda konuşuyorsun, onun için elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştığını söylüyorsun. Peki DEAŞ bir terör örgütü olarak ortada da bu, annesi, babası Amerikan vatandaşı, 3 kişiyi öldürüyor. Şimdi ben soruyorum Sayın niye susuyorsun? Biden niye susuyorsun, Keryy niye susuyorsun?

BİR MEKTUPLA KAMPANYA YÜRÜTÜYORSUN: Ama Türkiye ile ilgili sana 80 tane kiralık kişi buluyorlar, bir mektup gönderiyorlar, Türkiye'nin aleyhine kalkıp orada kampanya yürütüyorsunuz. Bakın burada bir Dışişleri'nde, özellikle akademik çalışmayı yürütenler istikbale çok farklı bakmalısınız. İradenizi kimseye kiralık vermemelisiniz, bu irade sizin olmalı.

OBAMA KONUŞMAZSA: Dünyanın artık sadece Batı'dan ibaret, tek merkezli bir yer olmadığını herkesin kabul etmesi gerekir. Bu durum, sadece siyasi olarak değil, ekonomik ve ticari olarak da böyle. Bu 3 tane mazlumun öldürülmesinde takibini, sesini bekliyorum. Olmuyorsa o zaman ABD yönetiminin DEAŞ hakkında söyleyecek sözü de olmaz.

İSRAİL'İN YAPTIĞINI BİZ YAPSAK: Suriye'de 350 bin insan ölüyor, BM nerede? Yok. Ses çıkıyor mu? Yok. İsrail Gazze'yi vuruyor, 2 bin 500 çocuk, kadın öldürülüyor. BM nerede, sesi çıkıyor mu? Şu ana kadar 150'ye yakın İsrail'in aleyhinde BM'de Güvenlik Konseyi'nin aldığı karar vardır. Bunların hiçbir tanesini İsrail uygulamıyor, ama bunu kalkıp da biz uygulamasak BM isyanları oynar.

LAF VAR PARA YOK: Ortadoğu'da kan gövdeyi götürüyor, BM'nin yaptığı birşey var mı? Ülkem 2 milyon sığınmacıya ev sahipliği yapıyor. Bize 5,5 milyar dolar bunun faturası var. BM'den gelen para 250 milyon dolar. Avrupalılar bizi ziyaret ettiğinde "Sizi tebrik ederiz" diyorlar. Ama paraya gelince yok. İşte Batı bu. Biz dürüstlük arıyoruz, samimiyet arıyoruz.

'HAKARETE PAPA BİLE SİNİRLENDİ'

İSLAMOFOBİ NEDEN İNSANLIK SUÇU DEĞİL: Ben antisemitizm insanlık suçu dediğim zaman kimsenin daha sesi çıkmamıştı. Fakat İslamofobya'nın da bir insanlık suçu olduğunu ilan etmemiz gerektiğini söylediğimiz zaman buna öyle yaklaşmadılar. Uzak durdular, duruyorlar, konuşamıyorlar. İslamofobi niye insanlık suçu değil.

PEYGAMBERE HAKARET EDEMEZSİNİZ: Fransa'da yaşanan olay sıradan bir olay değildi, ama bunu kimse bir inanç özgürlüğü adı altında sergileyemez, bir fikir özgürlüğü adı altında sergileyemez. 'Efendim bu karikatür.' Ne olursa olsun sizin karikatürlerle dahi herhangi bir dinin peygamberine saldırmaya hakkınız yoktur.

PAPA BİLE TEPKİ KOYDU: Papa bile ne yaptı, o bile sinirlendi. 'Birisi benim anneme hakaret etse, yumruğu vurur, tokatlar düşürürüm' dedi. Niye? Doğru olan o da onun için. Aklıselimin yolu birdir... Bugün İslamofobi sorunu, en az diğer sorunlar kadar önemli, diğer sorunlar kadar incitici hale gelmiş durumda. Dünyada, özgürlük adı altında, demokrasi adı altında 1.7 milyar insanın inancı, duyguları rencide edilerek çözülebilecek hiçbir sorun yoktur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mektuba kampanya cinayetlere sessizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN