Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Tombala vekil‘ CHP‘li Tekin

İstanbul milletvekilleri Korkmaz ve Arat’a 7 yıl önce “Tombaladan vekil” diyen Tekin kontenjandan aday oldu, CHP’liler ayaklandı: Tombaladan vekil mi olacaksın?

Giriş Tarihi: 13.3.2015 02:09 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 02:09
‘Tombala vekil‘ CHP‘li Tekin
Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki kontenjan uygulamasına tepkiler büyüyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun çoğu milletvekilini kontenjandan listenin seçilecek sırasından aday gösterecek olmasına partililerin tepki gösterdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun dışında en büyük tepki ise partinin iki numaralı ismi olan Gürsel Tekin'e yapıldı. 2008 yılında İstanbul Milletvekilleri Prof. Dr. Esfender Korkmaz ve Prof. Dr. Necla Arat'a 'Tombaladan vekil' diyen Gürsel Tekin'in şimdi kendisinin kontenjandan listeye girerek 'Tombaladan vekil' olarak Meclis'e gireceğini söyleyen partililer resmen bayrak açtı.

PARTİDE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

CHP'lilerden Kılıçdaroğlu'na kontenjan tepkisi sürüyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde kontenjandan aday gösterilecek isimlere tepkilerin çığ gibi olduğu öğrenildi. Tekin'in İstanbul eski Milletvekili Prof. Dr. Necla Arat ve Prof. Dr. Esfender Kormaz'a 'Tombala Vekil' demesi sözü hatırlatıldı.

İki milletvekiline ne demişti?


Tekin, "16 aydır kendisinin yüzünü görmedim. Lütfetsin de, sokağa insin. Sırça köşklerde siyaset olmaz. Tombaladan milletvekili olacaksın, sonra taban rahatsız diyeceksin" demişti.

Kaynak: Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Tombala vekil‘ CHP‘li Tekin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN