Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu hafızasını sildirdi

Düne kadar tüm projelere karşı çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, Ali Taran'ın aldığı 'Bütün söylediklerini unut, daha fazla proje iste' tüyosuyla harekete geçti. Gezicileri satarak hem 3. Havalimanına hem de Akkuyu Nükleer Santrali'ne destek verdi.

Giriş Tarihi: 28.3.2015 02:35 Güncelleme Tarihi: 28.3.2015 10:35
Kılıçdaroğlu hafızasını sildirdi
2002 seçimlerinde Cem Uzan'a mazot 1 lira fikrini veren Reklamcı Ali Taran'ın CHP'nin seçim kampanyasını yürütmesiyle Kılıçdaroğlu ağız değiştirmeye başladı. CHP lideri daha önce söylediklerini unuttu, Nükleer santral ve 3. Havalimanı projelerini olumlu buldu. Ali Taran, müşterisi Kılıçdaroğlu'na "Halk proje istiyor, nükleer santral, 3. Havalimanı gibi projelere karşı çıkmak fayda getirmez, hatta daha fazlasını iste" tüyosunu verdi. Cüneyt Özdemir'in 5N1K programına katılan Kılıçdaroğlu da düne kadar eleştirdiği projelere destek vermeye başladı.

HEPSİNİ YARI YOLDA BIRAKTI

12 kişinin öldüğü Gezi Olayları'nı körükleyen CHP lideri, o dönem nükleer santral, 3. havalimanı ve 3. köprü projelerine karşı yapılan eylemleri savunurken bir anda tutumunu değiştirdi. 3. Köprü ve 3. Havalimanı'na karşı eylemlerle ortalığı karıştıran 'Gezi'cilere tam destek veren CHP lideri, yeni söylemiyle eylemcileri yarı yolda bıraktı. 3. Havalimanı'nı desteklemekle yetinmeyen Kılıçdaroğlu "Gerekirse 4. Havalimanı da yapılır" dedi. Programda, "Nükleer santralle birlikte Ruslar bize teknolojiyi de öğretsin" diyen Kılıçdaroğlu, 12 Haziran genel seçimleri sırasında ise tam tersi bir ifadeyle, "Akkuyu'da bir nükleer santral istemiyorsanız, oyunuzu 6 okun altına basacaksınız, nükleer santral de tarihe karışacak" demişti.

3. Havalimanı karşıtlığından aniden vazgeçti

ÇEVRECİ grupların 3. Havalimanı'na karşı yürüttükleri, ''Göçmen kuşların beslenme ve konaklama alanı yok olacak' kampanyasına destek veren CHP'liler o dönem, "3. Havalimanıyla ormanlar katlediliyor.

Bunlar ağaç düşmanı" diye yaygara koparmıştı. Ancak Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında "3. Havalimanına karşı değiliz, Gerekirse 4.cüsü de yapılır" dedi. Kılıçdaroğlu, röportajında tüp geçitlerle ilgili de konuştu. Programda, "3 tane tüp geçit yapalım" diyen Kılıçdaroğlu'nun partisi, geçtiğimiz ay açıklanan 3 katlı tüp geçit projesine de karşı çıkmıştı. İBB Meclisi'ndeki CHP'li üyeler proje için ret oyu kullanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu hafızasını sildirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN