Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEB başörtülü öğretmenlerin tamamını atadı

Milli Eğitim, 28 Şubat sürecinde başörtüsünden dolayı mağdur olup da Bakanlığa müracaat eden öğretmenlerin tamamının atamasını yaptı.

Giriş Tarihi: 17.4.2015 15:23
MEB başörtülü öğretmenlerin tamamını atadı
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede "AKP'nin meselesi başörtü değilmiş" başlığı ile manşetten yayımlanan haberlere ilişkin olarak, Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarından öğretmen olarak görev yapmakta iken görevine son verilenlerden 5525 Sayılı Kanun'un ek 1 maddesi kapsamında olup da başvuruda bulunanlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümleri kapsamında ve benzer sebeplerden dolayı istifa edenlerin, soruşturma geçirenler ile aday iken ayrılanlar bilaistisna görevlerine döndürüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, 28 Şubat sürecinde mağdur olan öğretmenlerden 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde sayılan genel ve özel şartları taşıyanların ataması yapılmış olup, söz konusu genel ve özel şartları taşımayanlar ile emekli olanlar hariç olmak üzere başörtüsünden dolayı mağdur olup da Bakanlığa müracaat eden öğretmenlerin tamamının atamasının yapıldığı ve bu kapsamda atanamayan öğretmen bulunmadığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB başörtülü öğretmenlerin tamamını atadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN