Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" üfleyecek bunlar oynayacak"

Başbakan Yardımcısı çözüm süreci üzerinden 'yi eleştirdi. Her türlü sorunun çözümünün "siyaset" olduğuna vurgu yapan Akdoğan, " üfleyecek bunlar oynayacak. Bunlar bir şey diyecek Kandil fırça atacak. Senin bütün yönetimini onlar belirleyecek, aday listeni Kandil yapacak sen de 'ben demokratım' diye dolaşacaksın" dedi.

Giriş Tarihi: 17.5.2015 14:31 Güncelleme Tarihi: 17.5.2015 14:32
Kandil üfleyecek bunlar oynayacak
Akdoğan, Konya'da çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çözüm sürecini hükümetin başlattığını anımsatan Akdoğan, "Onlar bitti diyor. Kürt meselesiyle 100 tane başlık varsa 99 tanesini bu hükümet yaptı. sadece engel oldu, sadece engel oldu, sadece provokasyon yaptı" dedi.
"BASKI YAPAN BİR ÖRGÜT VAR"
Devletin kendisini yenilediğine vurgu yapan Akdoğan, "AK Parti iktidarı red, inkar, asimilasyon politikalarına son verdi. Bölgesel ayrımcılığı ortadan kaldırdı. Her türlü reformu yaptı, her türlü hizmeti yaptı. Bugün hizmet yapan bir hükümet var, şantaj yapan bir örgüt var. Yatırım yapan bir hükümet var, baskı yapan bir örgüt var" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan konuşmasında, terör örgütü PKK'nin, Kürt halkına zulüm yaptığını, yolunu kestiğini ve Kürt halkının evlatlarını dağa çıkardığını söyledi.

" ÜFLEYECEK BUNLAR OYNAYACAK"

Terör örgütünün çözüm sürecinde her türlü engeli çıkardığını kaydeden Başbakan Yardımcısı şöyle devam etti:

"Şimdi diyorlar ki, 'Bizim barajı geçmemiz demokrasi için çok gerekli.' Niye gerekli? Yani sen güçlendiğin zaman demokrasi mi güçleniyor? Cumhurbaşkanlığında yüzde 9'u geçtin. Ne oldu? Daha mı demokrat oldun? Biz demokratik siyaseti güçlendirdik. Her türlü sorunun çözümü siyaset, ama o siyaset birilerinin uydusu olmayacak. Kandil üfleyecek bunlar oynayacak. Bunlar bir şey diyecek Kandil fırça atacak. Senin bütün yönetimini onlar belirleyecek, aday listeni Kandil yapacak sen de 'ben demokratım' diye dolaşacaksın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kandil üfleyecek bunlar oynayacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN