"Hürriyet anayasal suç işledi"

A HABER’DE Sevilay Yükselir moderatörlüğünde ekranlara gelen ‘Yüzde Yüz Siyaset’te bu hafta Mısır’ın Devrik Cumhurbaşkanı Mursi’ye tartışmalı idam kararına ilişkin Hürriyet gazetesi’nin tehditkar başlığı tartışıldı. Avukat Kezban Hatemi, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Ogan ve Denge Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız’ın konuk olduğu programda Hatemi, “Doğan Medyası anayasal suç işledi” dedi.

Giriş Tarihi: 19.5.2015 02:24 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 02:25
Hürriyet anayasal suç işledi

"Cumhurbaşkanı'nı ölümle tehdit"

Bu bir suçtur. Halkı ayaklanmaya teşvik, seçilmiş cumhurbaşkanını ölümle tehdittir. Örgütlenmiş, gözü dönmüş, pervasız çıkar gruplarıdır. Paralel Yapı önde bunlar arkasında örgütlenmiş çıkar gruplarıdır. Anayasanın 28. Maddesi basın hürriyetiyle ilgili çok açık ve net biçimde "suç işlemeye, ayaklanmaya veya isyana teşvik eder nitelikte yayın"dır. Neyi paylaşamıyorsun sen? Türkiye'nin geleceğini neye feda ediyorsun?

"Doğan Medya bunun hesabını vermeli"

Medya gruplarının sadece Doğan Medya Grubu değil Zaman, Aydınlık gibi gazetelerin attıkları manşetler son derece tehdit edici, seçilmiş iktidara karşıdır. Hedef Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Bu açık ve net. Bunun hesabı verilmeli. Savcılar derhal "Neyi kast ediyorsunuz, ne yapmayı planlıyorsunuz? Arkanızda hangi örgütlenmiş çıkar grupları var?" diyerek harekete geçmeli. Bunlar açığa çıkmalı. Zaten mevcut rezalet anayasaya göre bile basının örgütlenme yapısı suçtur. Dev holdinglerin, çetelerin ve çıkar gruplarının çemberi altındadır Türkiye.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hürriyet anayasal suç işledi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN