Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum

Giriş Tarihi: 23.5.2015 18:39 Güncelleme Tarihi: 23.5.2015 22:56
Erdoğan: Tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'da toplu açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Seyhan Caddesi'ndeki Kepez Arena Spor Salonu meydanında gerçekleştirilen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada seçim vaatleri ile halkın kandırıldığını belirterek, "Bu şehir geçmişte nice vaatlerle iş başına gelenlerce aldatılmıştı. '100 bin istihdam' dediler, 'herkese sigorta, metro' dediler, 'her şey bedava olacak' dediler, 'süt' dediler sütten kesildiler. Bu vaatlerle iş başına geldiler ve Antalya'nın 5 yılı kayboldu. Geriye kala kala bira festivali kaldı. Geriye kala kala ölü yakma projesi kaldı" diye konuştu.

"Halkımla arama girmeye kimsenin gücü yetmez"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, projelerinden birilerinin etkilendiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Kardeşlerim, biz onların hayal dahi etmekte zorlandığı işleri, şu anda büyük ölçüde tamamlamış durumdayız. Diyorlar ki Yüksek Seçim Kurulu'na, 'Cumhurbaşkanı meydana inmesin'. Halk Partisi müracaat ediyor, ret, MHP müracaat ediyor, ret, arkadan bu HDP diye bir parti var, terör örgütünün arkasında olduğu. O da iki kez müracaat ediyor, ona da ret.

Şimdi Adana'ya gideceğim. Adana'da da aynı şekilde yine müracaat etmişler. Vali Bey'e dedim ki geleceğim, orada konuşacağım. Çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım. Dolayısıyla halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez."

"Kürt vatandaşlarımın siyasi iradesini sömürüyorlar"

İstanbul'un, son 12 yılda, 14 kat artan transit trafiğiyle çoktan bölgenin merkezi haline geldiğini ve 3. Havalimanının kentin bu özelliğini daha da güçlendireceğini vurgulayan Erdoğan, "Göreve geldiğimizde kaç havalanmanın vardı biliyor musunuz, 26 havalanmanın vardı, dün 54'cüyü açtık, 26'sında, 55'inci havalimanını Hakkari'de açıyoruz. 2 yıl önce açacaktık, engellediler. Kim? Bölücü terör örgütü, onun uzantıları. İşlerine geldikleri zaman dağa gidip geliyorlar. Ya siz bizim bu havalimanımızı niye engelliyorsunuz diye onlarla masaya oturup konuşmadılar. Çünkü onların derdi benim Kürt vatandaşlarıma hizmet etmek değil. Onlar, Kürt vatandaşlarımın siyasi iradesini sömürüyorlar" diye konuştu.

"Antalya'dan tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum, 7 Haziran'da bölücü terör örgütünün arkasında olduğu bu siyasi harekete gereken dersi vereceğinize inanıyorum" diyen Erdoğan, "Bunlar asla size hizmet etmeyecektir. İşte buyrun, ne diyorlar, 'Bizim Kabemiz Taksim'. Bir zamanlar aynı şeyi CHP yapıyordu. 'Kabe Arabın olsun bize Çankaya yeter' diyorlardı. Al birini vur öbürüne hiç birbirlerinden farkı yok. Bizim tek Kabemiz var, Mekke'de Kabe. Bizim orası." ifadelerini kullandı.

"Biz bu oyunları bir yerlerden hatırlıyoruz"

Türkiye'nin gerçekten çok ilginç bir süreci yaşadığını ifade eden Erdoğan, bütün partilerin, bütün örgütlerin bir parti için seferber olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ana muhalefet partisi, kendisini bırakmış, bölücü örgütün güdümündeki partiye oy dileniyor. Milliyetçi olduğu iddiasındaki parti tutmuş, 'bölücü örgütün güdümündeki parti Meclis'e giremezse ülkede istikrarsızlık çıkacak' diyor. Hemen erken seçime gidilmesi gerektiğini söylüyor. Bölücü örgüt gerektiğinde silah da kullanarak bölge insanını bu partiye oy vermeye zorluyor.

Hatta DHKP-C terör örgütü de bu partiye destek verdiğini açıkladı biliyorsunuz. Kendi eş başkanları söylüyor bunu. Doğan Medyası, bu partinin diğer eş başkanını yere göğe sığdıramıyor. Ermeni lobisi bunlardan geri kalır mı? O da aynı partiye desteğini ilan etti.

Tabii bir de Pensilvanya var. O da tüm umudunu, bölücü örgütün güdümündeki partiye bağlamış durumda. Antalya bu nasıl bir oyundur, bu nasıl ihanettir, bu nasıl kirli bir ittifaktır? Biz bu oyunları bir yerlerden hatırlıyoruz. Farklı isimlerle, farklı araçlarla, farklı yöntemlerle biz bu ittifakı 2007'den hatırlıyoruz, 2011'den, 2013'deki Gezi olaylarından, 17-25 Aralık darbe girişiminden, 2014'deki seçimlerden biz bu kirli ittifakı çok iyi hatırlıyoruz. Eski Türkiye koalisyonu tüm gücünü, tüm enerjini, tüm imkanlarını, bölücü örgütün güdümündeki partiye tahsis etmiş durumda."

Erdoğan, "Devlet içinde devlet kuracaklarmış. Hadi kur, kur bakalım. İşte bak, yargıda dökülmeye başladılar. Emniyette dökülmeye başladılar. Devletin kurumlarında yaptıklarıyla dökülmeye başladılar. Ben ne demiştim? Hatırlayın. İnlerine gireceğiz demiştim. Hatırlıyor musunuz? İnlerine girdik. Ey Pensilvanya, her türlü hakareti ettiğin, her türlü kumpası kurduğun bir yapının gölgesine sığınmak da seni kurtarmayacak. Ey Doğan medyası ve yandaşları. Bugüne kadar her fırsatta ortaya koyduğunuz ikiyüzlülüğünüz bu defa işe yaramayacak." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN