Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdülhamid'in torunu 'Devlet-i Aliyye Ocakları' kurdu

Sultan İkinci Abdülhamid'in torunu şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, 'Devlet-i Aliyye Ocakları' kurdu...

Giriş Tarihi: 13.7.2015 09:54
Abdülhamid'in torunu 'Devlet-i Aliyye Ocakları' kurdu
Onursal Başkanlığını yaptığı Devlet-i Aliyye Ocakları Kocaeli Başkanlığı'nın İzmit ilçesinde bir restoranda düzenlediği iftar programına katılan Osmanoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir çok ilinde Devlet-i Aliyye Ocakları'nı kurduklarını, yakında yurtdışında da temsilcilikler açacaklarını söyledi.

Devlet-i Aliyye Ocakları olarak hem Türkiye'deki hem de İslam coğrafyasındaki Müslümanların yanında olduklarını, Osmanlı dönemindeki sadaka taşı gibi kendilerinin de aynı şeyi yapmak istediklerini anlatan Osmanoğlu, şöyle devam etti:

"Amacımız, insanlara tarihini tanıtmak, sevdirmektir. Osmanlıyı tanıtmaktır. Milli ve manevi değerlere sahip gençler yetiştirmektir. Gençlerimiz Osmanlı'ya sahip çıkıyor. Biz de bildiklerimizi insanlarla paylaşıyoruz. Ocaklarımız siyasi bir çizgisi yok. siyaset üstüyüz. Biz Ümmetin yanındayız. Osmanlı nasıl dünyaya kucak açtıysa, bizde aynısını yapıyoruz."

Mısır'da, Suriye'de, Filistin'de, arakan'da ve dünyanın bir çok yerinde Müslümanlara yönelik baskı ve zulümlere karşı, mazlumların sesini gür bir şekilde dünyaya duyuran tek ülkenin Türkiye olduğunu vurgulayan Osmanoğlu, zaman zaman bölgeye gerçekleştirdiği ziyaretlerde buna yakınen şahit olduğunu kaydetti.

ORHAN OSMANOĞLU'NUN OĞLU DA VAR

İftar programına Osmanoğlu'nun yanı sıra, Osmanlı Hanedanı mensubu Orhan Osmanoğlu'nun oğlu şehzade Yavuz Selim Osmanoğlu, Devlet-i Aliyye Ocakları Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Turgut Havuz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdülhamid'in torunu 'Devlet-i Aliyye Ocakları' kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN