Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Ankara iftarında açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 15.7.2015 21:20 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 22:59
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer bütün güçleriyle uluslararası çevreler ve Türkiye'deki bazı çevreler AK Parti iktidarının üzerine gelmişlerse, AK Parti iktidarını bir nebze olsun sendeletme çabası içine girmişlerse aslında hedef AK Parti değil, bütünüyle Türkiye'dir. Biz, AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik olarak görüyoruz ve AK Parti'nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız" dedi.

AK Parti Ankara İl Teşkilatı tarafından Altındağ Kültür Sarayı'nda düzenlenen iftar programında konuşan Davutoğlu, Ramazan Bayramı'nın bir helalleşme ve selamlaşma bayramı yapılması çağrısında bulundu.

Başbakan Davutoğlu, hangi siyasi görüşten, hangi etnik, mezhebi ya da bölgesel geçmişe sahip olurlarsa olsunlar, birbirini gören her iki kardeşin, komşunun, her iki ahbabın, dostun ya da birbirini tanımayan vatandaşların birbirlerine selam vermelerini ve selam almalarını, helalleşmelerini ve Türkiye'nin parlak geleceği için elele tutuşma iradesi göstermelerini istedi.

"TÜRKİYE BİR İSTİKRAR VE HUZUR ADASI OLARAK BAYRAMI KUCAKLAMAYA HAZIR"

AK Parti iktidarları olarak 13 yıl içinde Türkiye'nin huzuru, refahı, kalkınması ve iç barışı için ne yapılması gerekiyorsa yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirten Davutoğlu, şunları söyledi:

"Bayramlarımızın çevre ülkelerde yaşanan sıkıntılar içinde, ateş çemberinin ortasında idrak edeceğimiz bayramın kıymetini hepimiz bilmek durumundayız. Şu anda Suriye, Irak ve Ukrayna'da birçok toplum kesimleri iç çatışmalardan muzdarip halde. Yunanistan'da derin bir ekonomik kriz yaşanıyor. Bütün çevre bölgelerde çok hassas süreçlerden geçiyoruz ama Türkiye bütün bu hassas süreçler içinde ve bu hassas süreçlerin can yakıcı ortamında bir istikrar adası, huzur adası olarak bayramı kucaklamaya hazır. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin, bayramımızı gerçek bayramlardan eylesin ve bu bayram sevincini bütün dünyaya özellikle de gönül coğrafyamıza yayma gücünü, kudretini bize nasip eylesin."

Davutoğlu, geçen son bayramların birinde Somali'de, birinde Arakan'da, birinde Kerkük'te, son olarak Srebrenitsa'da olduğunu anımsatarak, bu bayramların muhasebesini yaptığında, Türkiye'nin güçlü ise bir kolunun kanat germek üzere Arakan'da, bir başka kolunun oradaki mazlumlara kol kanat germek üzere Somali'de, Suriye'de, Irak'ta ve Bosna'da olduğunu söyledi.

Davutoğlu, "Bu kolları kırmak isteyenlere karşı yüreğimizi öyle sağlam, bileğimizi öyle güçlü kılacağız ki bu bileği kimse bükemedi, bükemeyecek inşallah. Eğer bütün güçleriyle uluslararası çevreler ve Türkiye'deki bazı çevreler AK Parti iktidarının üzerine gelmişlerse, AK Parti iktidarını bir nebze olsun sendeletme çabası içine girmişlerse aslında hedef AK Parti değil, bütünüyle Türkiye'dir. Biz AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik olarak görüyoruz ve AK Parti'nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, "Biz, Türkiye'nin onuru ve izzeti için AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik görüyoruz. AK Parti'nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız. Yeni bir seçimden çıktık. Teşkilatlarımızın belli bir yorgunluk hissetmesi normaldir. En iyi çalışan teşkilat mensuplarımız burada, aramızda onlara da teşekkür ediyorum. Bizi bilen bilir, AK Parti teşkilatına herşey yakışır ama yorgunluk yakışmaz, bıkkınlık yakışmaz, durmak yakışmaz" diye konuştu.

Bütün AK Parti MKYK üyeleri, teşkilat mensupları, MYK üyeleri ile bakanların ramazan ayı boyunca Anadolu'yu taradıklarını anlatan Davutoğlu, "Bana gelen raporlar da onu gösteriyor, hükumet kurarsak inşallah bütün teşkilat bu hükumetin başarısı için çalışacak. Ama muhalefet partileri bu konuda geri adım atarlar, hükumet kurma imkanı olmazsa da milli iradeye gittiğimizde dimdik, harekete hazır AK Parti teşkilatlarının arkamızda olduğunu bilmek en büyük güvencemizdir" değerlendirmesinde bulundu.

Davutoğlu, iftar programını düzenleyen Ankara İl Teşkilatına teşekkür ederek, bütün Türk milletinin, İslam dünyasına, gönül coğrafyasına acılardan azade, hüzünlerden uzak nice bayramlar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN