Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Vaatlerimizi üç ayda gerçekleştireceğiz"

sı sona erdi, Parti larda bulundu.

Giriş Tarihi: 10.11.2015 19:16 Güncelleme Tarihi: 10.11.2015 21:24
Vaatlerimizi üç ayda gerçekleştireceğiz
Çelik'in larından satır başları şöyle;

3 ayda bir partinin temel ilkeler etrafında politika yapıp yapmadığı incelenecek ve Genel Başkanımız sayın Ahmet Davutoğlu'na rapor sunulacak. Kurucu değerlerimiz bizim için çok önemli.

7 Haziran ile 1 Kasım'ı tek bir potada eritiyor ve tek bir bakış açısı üretiyoruz. 1 Kasım'da aldığımız oyu esas kabul edip de, memnun olunmayan söylemleri düzeltmekten vazgeçmeyeceğiz. Vatandaşımızın 7 Haziran mesajlarını, zihnimizde diri tutuyoruz.

1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar oluşturacak şekilde bir sonuç aldığımız içini, yeni i kurma noktasında yetki vermemiz öngörülüyor. Ahmet Davutoğlu'na onun Başbakanlığında hükümetin kurulması için tarafından oy birliğiyle yetki verilmiştir. Bu tüzüğümüze göre bir zorunluluktur.

1 YILLIK EYLEM PLANI AÇIKLANACAK

Önce hükümet programı sonra eylem programı açıklanacak. Hükümet programının içinden eylem planı çıkacak. Vaatler ve çeşitli paketler olacak. Bunların hangi zaman dilimi içerisinde hazırlanacağına dair 1 yıllık eylem planı hazırlanacak.

MECLİSTE YEMİN TÖRENİ 17 KASIM'DA

1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar oluşturacak şekilde bir sonuç aldığımız içini, yeni hükümeti kurma noktasında, sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile, Ahmet Davutoğlu'na onun Başbakanlığında hükümetin kurulması için MKYK tarafından oy birliğiyle yetki verilmiştir. Bu tüzüğümüze göre bir zorunluluktur. Milletvekili yemin töreni 17 Kasım'da yapılacak.

VAATLERİMİZİ ÜÇ AYDA YERİNE GETİRECEĞİZ

Vatandaşlarımız bizim neyi ne zaman gerçekleştireceğimizi bilmeleri gerekiyor. Vatandaşlarımızın bizi denetlemesi açısından son derece önemlidir 3 ay içerisinde bütün vaatlerimizi yerine getireceğiz kanun ve yeni anayasa gerektirmeyen konularda. Özeleştiriden kaçmamak gerekiyor.Halkımızdan aldığımız mesajın gereğini yerine getirmek için yapılması gerekenler konusunda çalışmaları yürütüyoruz.

YENİ ANAYASA

Hükümet planının ardından bir yıllık eylem planı birkaç gün içerisinde vatandaşlarımızla paylaşılacak. Yeni anayasa konusu, bizim temel vaadimiz. Yeni anayasa, 2023 için zorunlu. Yeni anayasa, herkesin meselesidir. Bununla ilgili olarak, Başbakanımız hükümeti kurmanın ardından siyasi parti liderleriyle görüşmelerde bulunacak.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Türkiye'deki sürecin adı barış süreci değil. Türkiye'deki sürecin adı daha önce çözüm süreciydi, şimdi milli birlik ve kardeşlik süreciydi. "Barış süreci" demek doğru bir kelime değil. Barış süreci derken sanki iki meşru taraf var gibi oluyor.Sadece Kürt kardeşlerimiz değil, tüm kesimden kardeşlerimizle görüşürüz. Bütün sivil toplum örgütleri muhattaptır. Siyasilerin İmralı ile görüşmesi sözkonusu değil. HDP muhataplığı kendine indirgemeye çalışıyor böyle bir şey yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Vaatlerimizi üç ayda gerçekleştireceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN