Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'lilerden Nusaybin şovu

Genel Kurul'da TBMM Başkanlığı seçimine geçilmeden önce HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken söz alarak Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağını gündeme getirdi. Baluken, "Darbe ve savaş konsepti 1 Kasım seçimlerinden sonra tüm yakıcılığıyla can almaya devam ediyor" diyerek Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağını eleştirdi.

Giriş Tarihi: 22.11.2015 17:23 Güncelleme Tarihi: 22.11.2015 17:29
HDP'lilerden Nusaybin şovu

Birleşimi yöneten CHP'li Deniz Baykal ise bu konuların önemli ve hayati olduğunu belirtirken içtüzüğe göre TBMM Başkanlığı seçiminin yapılacağını hatırlattı.

TBMM'DE "KATLİAM VAR" SESLERİ

Genel Kurul salonunda HDP'li vekillerin "Katliam var" sesleri yükselirken AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Burada bir milletvekilinin kamu düzenini sağlamakla görevli ve orada açılan hendekler ve mayınlarla ilgili orada yaşayan vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaya çalışan emniyet mensuplarına katliam ifadesini kullanmasını kınıyoruz" dedi.

HDP'li Baluken ise Baykal'ın tavrına itiraz ederken Baykal "İçtüzükle hareket eden bir başkanının tutumu hakkında söz istemeyi uygun bulmuyorum" dedi. Baykal'ın içtüzükten taviz vermeyen tutumu ise en çok AK Parti milletvekillerinden alkış aldı.

HDP'li Baluken Nusaybin'deki sokağa çıkma yasağını eleştirirken HDP milletvekilleri de ellerindeki Nusaybin fotoğrafı ve dövizlerle protesto etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'lilerden Nusaybin şovu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN