CHP'li Erdem'e yargıdan tokat

Giriş Tarihi: 16.12.2015 10:26
CHP'li Erdem'e yargıdan tokat

Rusya Televizyonuna yaptığı açıklamalar ile tepkilere neden olan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in iddialarına yargıdan tokat gibi cevap geldi. Erdem'in, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile ilgili iftiralarının "külliyen yalan, iftira ve açık hakaret" olduğu mahkeme tarafından tescillendi.

CHP'li Eren Erdem'in Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'la ilgili gündeme getirdiği "Türkiye'den IŞİD'e sarin gazı sevkiyatı ile ilgili soruşturma dosyasının kapatılması için talimat verdiği, soruşturmayı yürüten Adana Savcısı Mehmet Arıkan'ı çağırarak İslami motifli örgütlere operasyon yapmadan önce haberimiz olsun' dediği" şeklindeki iddiaları Birgün Gazetesi'nde yayınlandı.

Bozdağ, avukatı Muammer Cemaloğlu aracılığıyla mahkemeye başvurarak bu haberle ilgili tekzip yayınlanmasını talep etti. Mahkeme, Bozdağ'ın avukatının talebini yerinde görerek Birgün Gazetesi'nde tekzip yayınlanmasına karar verdi.

Birgün Gazetesi'nde Ankara 6. Sulh Hakimliği kararıyla bugün yayınlanan tekzip yazısında " Bu iddialar külliyen yalan, iftira ve açık bir hakarettir. Hiçbir somut delile dayanmayan bu çirkin iftiranın, muhalefet partisi milletvekillerinin yapmış olduğu bir açıklamaya dayanarak dahi olsa, muhatabına sorulmadan tamamen doğruymuşçasına haber yapılmış olması, basın ahlak ve ilkelerine aykırıdır. Okuyucularda müvekkilim hakkında yanlış bir kanı oluşturmak, yaklaşan milletvekili seçimleri öncesinde müvekkilimi ve mensubu olduğu Ak Partiyi yıpratmak amacıyla hazırlanan haberin kasıtlı ve su-i maksatlı olduğu ve bu nedenle de basın ahlak ve ilkeleriyle ters düştüğü açıktır. Bu gerçek dışı, yalan haberin kimler tarafından ve ne amaçla hazırlandığı aziz milletimiz tarafından da bilinmektedir. "ifadelerine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Erdem'e yargıdan tokat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN