Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'lilerin ne talimat aldıklarını takip edin

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Moskova'ya yapacağı ziyarete dikkat çeken Davutoğlu: Türkiye'ye neredeyse savaş açmış başkentleri nasıl gezdiklerini görün. Nasıl bir ihanet içinde olduklarını bilin

Giriş Tarihi: 21.12.2015
HDP'lilerin ne talimat aldıklarını takip edin
AK Parti Gençlik Kolları 4'üncü Olağan Kongresi dün yapıldı. Büyük bir coşku ile salona giren Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasında şu mesajları verdi:
TERÖRÜN ODAĞI GENÇLER: Bugün Güneydoğu'da ortaya konulmak istenen planın odağında gençler var. Okula gitmesi gereken, yaşları 8 ila 17 arasındaki çocukların, gençlerin ellerine molotofkokteyli tutuşturuyor, kendi okullarını yaktırıyorlar, güvenlik güçlerine saldırtıyorlar. Dağa kaldırdıkları gençleri ölüme gönderiyorlar. Kanına giremedikleri gençleri katlediyorlar.

HDP'lilerin ne talimat aldıklarını takip edin


ŞIMARIKLIK İÇİNDELER:
Gelecek hayali ölmek ve öldürmek olan bir gençlik oluşturmaya ve bunun için çalışan barbar bir örgütle karşı karşıyayız. Hendekler kazarak, barikatlar kurarak oradaki hayatı karartmaya çalışıyorlar. Tam bir şımarıklık içindeler. Biz bu tuzaklara karşı her zaman olduğu gibi doğulu, kuzeyli, güneyli, batılı bütün gençliğimizle dimdik ayakta duracağız. Vatandaşla teröristler arasına aşamayacakları kalın bir duvar öreceğiz. Bölgeyi istikrarsızlaştırma, İslamsızlaştırma ve insansızlaştırmaya izin vermeyeceğiz.

BÜYÜK TERÖR OPERASYONU


İSLAM'A SALDIRIYORLAR:
Bu hendekleri kazanların hendeklerini, kendi tuzaklarını başlarında parçalamaya kararlıyız. Bunlar bu hendekleri kazarak İslam'ın değerlerine saldırıyorlar, Diyarbakır'ın ruhuna saldırıyorlar. Minarelerdeki ezan seslerini susturuyor, yerine kendi süfli marşlarını çalıyorlar. Diyarbakır'da Kurşunlu Camisi'ni yaktılar, sonra hiç utanmadan bize iftira etmeye kalktılar. Herkesi taciz ederek bölgeden göç ettirmek, sürgün ettirmek istiyorlar. İşte en son Cizre'de, Silopi'de yaşananları görüyorsunuz. Terör örgütü aylardır millete zulüm yapıyor. Bütün mahalleleri terör örgütünden temizleyinceye kadar gece gündüz mücadele edeceğiz.


TERÖR DESTEKÇİLERİ:
Biz bu mücadeleyi yürütürken, HDP yöneticileri çıkıp terör örgütünün açtığı hendekleri meşrulaştırma derdine düşmüşler. Bir HDP'li vekil (Pervin Buldan) utanmadan evlerinden ayrılmak zorunda kalanları tehdit ediyor. 'Bırakıp gitmeyeceksin, bir gün geri dönmek istersen yüz bulamayabilirsin' diye tehditler savuruyor. İşte buradan söylüyorum, o evleri terk eden bütün vatandaşlarımız huzurla evlerine dönecekler. Halkı tehdit eden vekil görüntüsündeki bu terör destekçileri de mutlaka hak ettikleri cevabı alacaklar. Terör örgütü orada halka hayatı zindan edecek, evlerinden sürecek HDP eş başkanı bunlara selam duracak. Terör örgütünün mağdur ettiği vatandaşlarımıza gereken maddi, manevi desteği vereceğiz. Terör destekçisi HDP milletvekillerine de gerekli dersi TBMM çatısı altında vereceğiz. Davutoğlu, ASKON Divan Toplantısı'ndaki konuşmasında da şu mesajları verdi:
DEMİRTAŞ'IN GİTTİĞİ YER: (HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yapacağı Moskova gezisi) Kimden destek aldıklarını biliyoruz. Arkalarını kimlere dayadıklarını biliyoruz. Bugünlerde nerelere gittiklerini de takip edin. Türkiye'ye neredeyse savaş açmış başkentleri nasıl gezdiklerini görün. Nasıl bir ihanet içinde olduklarını bilin. 93 harbinden bu yana o Doğu'yu bütün azametiyle koruyan Doğulu kardeşlerime, Güneydoğulu kardeşlerime sesleniyorum; nerelere gittiklerini, ne talimat aldıklarını takip edin ve arkalarındakileri de bilin.
O ATEŞ ÇEMBERİNE SOKMAYACAĞIZ: Dışarıdan aldıkları talimatla, bazen doğudan, bazen kuzeyden, bazen batıdan aldıkları talimatlarla bu ülkeyi o ateş çemberine sokmak isteyenlere bir kez daha söylüyoruz: Biz o ateş çemberinin içine bu ülkeyi sokturmayacağız.
ÖZ DEĞİL, MİLLİ YÖNETİM VAR: Türkiye'de özyönetim, söz yönetim yok. Türkiye'de 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi sadece ve sadece milli iradeye bağlı milli yönetim var. Tüm millet, bu milli yönetimin sahibidir. Kimse farklı bir yönetim arayışı içine girmesin.

YENİ BAŞKAN MELİH ECERTAŞ
Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nde, Gençlik Kolları Başkanlığı seçimi yapıldı. Bin 150 kayıtlı delegeden 777 kişi oy kullandı. Yeni başkan kullanılan oyların tamamını alan Melih Ecertaş oldu. Ecertaş'a görevi devreden eski Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın, Başbakan Davutoğlu'na bir söz vereceklerini söyledi. Salondaki binlerce kişiye, "Hocaya sözümüz olsun, durmayacağız, susmayacağız, yılmayacağız..." diyerek söz verdirdi.

ÖMER'İ ÇOK SIK GÖREMEDİN
Eski başkan Abdurrahim Boynukalın, Davutoğlu'na ailesiyle birlikte çektirdiği fotoğrafı hediye etti. Davutoğlu da Boynukalın'ın Ömer adında bir oğlunun dünyaya geldiğini belirterek, "Bir taraftan baba oldun, ama Ömer'i çok sık göremedin. Şimdi bütün AK Parti kadrolarına ve bize hakkını helal etmeni istiyorum" dedi.

DİYARBAKIR'DAN HENDEK MESAJI
AK Parti Gençlik Kongresi'nin gerçekleştirildiği Ankara Arena'da yer alan bir pankart dikkat çekti. AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları tarafından asılan pankartta, "Dünya 5'ten, Diyarbakır hendekten büyüktür" ifadeleri yer aldı.

ZEO'DAN YENİ ŞARKI
AK Parti için şarkılar yapan Zeo Jaweed de diğer kongrelerde olduğu gibi bu Gençlik Kolları Kongresi için yeni bir şarkı yaptı. Mehter marşıyla karışık rap yapan Zeo, salondan büyük alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'lilerin ne talimat aldıklarını takip edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN