Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanettir, boylarının ölçüsünü alacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'özerklik' açıklamasında bulunan Demirtaş'a sert sözlerle yüklendi: "Bu eş başkanın yaptığı bir provokasyondur, ihanettir. Boylarının ölçüsünü alacaklar"

Giriş Tarihi: 30.12.2015
İhanettir, boylarının ölçüsünü alacaklar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'özerklik' açıklamasına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu mesajları verdi:

PROVOKASYONDUR

Malum eş başkan hafta sonu Rusya ziyareti sonrasında kulaklarına üflenen suflelerin de etkisiyle olsa gerek birtakım hezeyanlar ifade etmiştir. Bu eş başkanın yaptığı açık ve net olarak bir provokasyondur, ihanettir. Türkiye üzerinde operasyon yapmak, ameliyat yapmak isteyen herkes boyunun ölçüsünü almıştır ve bunlar da alacaktır. Terör örgütü ve onun kuklası olan siyasetçiler, bu noktada attıkları adımlarda bugüne kadar yaptığımız uyarılarla hep dikkatli olmalıdır derken, bunlar tam aksini şu ana kadar icra etmişlerdir.

Erdoğan " Bu açıklamalar ihanettir"

PKK'YA SUNİ TENEFFÜS

Bu tür açıklamalar, kazdığı hendeğe gömülen terör örgütünün başarısızlıklarını örtme çabasının ürünüdür. Bölgedeki kardeşlerimizin sağduyusu, güvenlik kuvvetlerimizin başarılı operasyonlarıyla adım adım yok olan terör örgütüne, bu tür provokasyonlarla suni teneffüs yapmaya çalışmaktadırlar. Ne örgüt ne de onun kuklası olanlar kendilerini bekleyen akıbetten kurtaramayacaklardır. Bu eş başkanın açıklamalarıyla ilgili Diyarbakır ve Ankara başsavcılıklarımız gerekli soruşturmayı bildiğiniz gibi başlatmışlardır. Ülkemizin birliğine, beraberliğine, huzuruna, kardeşliğine balta vuran bu ihanet şebekesinin hak ettikleri dersi, milletimizden ve hukuktan en kısa sürede alacağına inanıyorum.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN "YILIN CESUR ADAMI" SEÇİLDİ


TÜRKİYE PARTİSİ OLMAK


Şunu bir defa kendileri kesinlikle bilmesi gerekiyor, halkın iradesi silahtan güçlüdür ama bunlar parlamentoya inanmış değiller. Bunlar bir taraftan 'Biz Türkiye partisiyiz' veya 'Türkiyeliyiz' demeye başladılar 7 Haziran seçimleri öncesinde, bunların bir Türkiye partisi olmadığı ortaya çıktı. Yani ele saz almakla veya Nişantaşı'nda tur atmakla Türkiye partisi olunmuyor.

SUUDİ ARABİSTAN İLE STRATEJİK İŞBİRLİĞİ KARARI ALINDI


PKK'NIN ŞEHİR SALDIRILARI

Camilere olan saldırıları, okullara saldırıları, sonlarının geldiğinin akıbetidir. Bizim oradaki samimi esnaf kardeşlerimizin dükkanlarına yaptıkları saldırılar... Bunlar, bu bölgenin veyahut da benim Kürt kardeşimin temsilcisi değiller. Tam aksine onları tehditle yıldırmak suretiyle, onların oylarını gasbeden gasıblardır.

MASKELERİ DÜŞTÜ

Suriye'deki son gelişmelerin PKK terör örgütünün ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik iştahını da kabarttığını görüyoruz. PKK'nın Suriye kolu PYD, YPG'nin elde ettiğini düşündüğü bazı kazanımları ülkemize taşıma gayreti, son terör olaylarının gerisindeki sebeplerden biridir. Biz bunlara asla fırsat vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimiz son derece başarılı operasyonlara imza atıyor. Yurtiçinde ve yurtdışında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bini aşmış vaziyette. Bu operasyonlar ülkemizde terörü tamamıyla yok edene kadar ve bu noktada bölgeye refah, huzur getirinceye kadar, kararlı şekilde, milli güvenliğimiz için bunu tehdit olmaktan çıkarıncaya kadar devam edecektir. Bölücü örgütün siyasi uzantıları, mevcut konjonktürden istifadeyle ağızlarındaki baklayı çıkarmaya başladılar. Bu süreç maskelerin düştüğü, gerçek yüzlerin de görüldüğü bir süreçtir.

AMAÇ BÖLGEDE KALICI BARIŞI SAĞLAMAK

Suudi Arabistan 8-10 Aralık tarihlerinde Suriye muhalefetine özellikle bu konuda bir araya gelen ülkelere bir konferans düzenledi. Türkiye de bu toplantıya güçlü bir destek verdi. Bazı önemli kararlar bu toplantıda alındı. Suriye'de siyasi çözüm için çabaların yoğunlaştığı bu süreçte Suudi Arabistan ile dayanışma ve istişare halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız başta Suriye olmak üzere kriz bölgelerine adaletli, sürdürülebilir ve kalıcı barışın tesisidir. Sorunun çözümü noktasında Türkiye'nin ortaya koyduğu tezler ve tavsiyeler bellidir. Bölgenin dinamiklerini, sosyolojisini ve tarihini dikkate almadan atılacak adımların sadece zulüm ve gözyaşı getireceği açıktır. Emrivakilerle yol alınamayacağını artık herkesin idrak etmesi gerekiyor.

SIFIR KİLOMETRE ANAYASA

Anayasa çalışmaları konusunda malum, tüm siyasi partilerin Türkiye'de toplumsal mutabakatın sağlandığı bir yeni anayasa beklentisi var. Hemen hemen bütün siyasi partiler de bunun sözünü siyasi seçimlerde meydanlarda verdiler ve seçimlerde verilen bu sözün temenni ederiz ki yerine geldiğini görürüz. En azından bir asgari müşterek sağlanır ve böylece artık 12 Eylül darbesinin anayasasıyla yaşamak değil, yeni sıfır kilometre bir anayasayı tesis etmek suretiyle ülkemiz yarınlara toplumsal mutabakatın veya milletin kendi iradesinin altında olduğu, güç verdiği bir anayasayı tesis etmiş olur.

FIRAT'IN BATISI BİLGİSİ KESİN DEĞİL

(PYD'nin Fırat'ın batısına geçtiği yönündeki iddialar) Bu konuyla ilgili olarak, kendi güvenlik güçlerimizin, henüz Teşrin Barajı'ndan batıya doğru geçtiklerine yönelik kesin bir haber söz konusu değil. Burada özellikle Cerablus'ta, DAEŞ'e yönelik koalisyon güçleri olarak attığımız bir adım var, birinci derece Cerablus'u DAEŞ'ten temizlemek ve bu adım devam etmektedir, bu kesinlikle başarılacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanettir, boylarının ölçüsünü alacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN