Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dağlar ve şehirlerimiz temizleninceye kadar

Davutoğlu: Dağlarımız, şehirlerimiz, ovalarımız bu canilerden temizleninceye kadar terörle mücadelemizi sürdürmeye büyük kararlılıkla devam edeceğiz

Giriş Tarihi: 11.1.2016
Dağlar ve şehirlerimiz temizleninceye kadar
Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK'ya karşı devam eden huzur ve demokrasi operasyonlarıyla ilgili herhangi bir süre vermenin söz konusu olmadığını belirterek, "Bir an önce bu operasyonların başarı ile tamamlanması için gece gündüz çalışıyoruz. Ancak herhangi bir süre söz konusu değildir. Süreyi hedeflerle tayin ediyoruz" dedi. AK Parti 24'üncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapanışında konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:
BAŞBAKAN'DAN HDP'YE TEPKİ

YOL AÇICI OLDUNUZ:
Bu toplantılarda bütün meseleleri konuştuk. Yeni ufuklar açtınız hepimize. Ülkemizin geleceği ve yol açıcı ufuklar için hedefler koydunuz. Türkiye'nin, dünyanın ve bölgesinin daha güçlü bir ülke olması için en büyük güvencenin sizler olduğunu bir kez daha gördüm. 78 milyon vatandaşımızın huzur ve refah içinde yaşaması için her birinizin gözlerinde onu gördüm.

HAYALLERİ OLMAYANLAR UTANSIN:
Yaptıklarımızdan daha çok yapacaklarımız var. Gerçekleşmesi mümkün olan hayallerimiz, hedeflerimiz var. Biz geçmişte bazı hedeflerimizden bahsettiğimizde muhalefet liderleri 'bunlar hayal görüyorlar' diyorlardı. Biz de şunu söyledik, 'Elhamdülillah bizim gönül coğrafyamız için, bütün insanlık için rüyalarımız, hayallerimiz var. Hayalleri olmayanlar utansın. Bu ülke için, bu millet için hayal kuramayanlar utansın.'

Başbakan'dan HDP'ye tepki

DOĞU İÇİN GÖNÜLLÜ OLMAK İSTEDİLER:
(Üç ile atanacak milletvekilleri) Dünden beri heyecanla, merakla herkes, 'Bu isimler arasında ben var mıyım' diye soruyor. Bugün bu isimleri açıkladığımda hepsi mutluluk duydular. Özellikle kadın milletvekillerimiz, 'Biz gönüllü olmak istiyoruz' dediler. Bu üç vilayette milletvekili sayısını üçe çıkardık. Ayağa kalkarak, 'Biz oranın milletvekili olmak istiyoruz' diyen kadın milletvekillerine şükranlarımızı ifade etmek istiyorum. Çünkü en iyi onlar bilirler evlat acısının ne anlama geldiğini. Çünkü en iyi anneler anlar ve bilirler ki bu topraklarda doğan her çocuk diğerinin kardeşidir. Doğu ve batı illerindeki milletvekilleri karşılıklı olarak illerinde görev almak istediklerini söylediler. AK Parti hareketi konjonktürel şartlarda ortaya çıkmış bir hareket değildir. Bir vicdan, bir merhamet hareketidir.

KİM BİR MİLİM AYRIMCILIK YAPARSA:
Muş Varto İlçe Başkanı 'Ne olursa olsun, kim ne yaparsa yapsın biz bu ülkenin çocukları, bu devletin eşit vatandaşlarıyız' dedi. Ben de onlara dönük olarak şunları söyledim: Kim size bir milim dahi ayrımcılık yaparsa karşılarında dağ gibi AK Parti kadrolarını bulurlar. Kim size dönük olarak terör, şiddet uygularsa karşılarında dağ gibi AK Parti kadrolarını bulurlar. Biz bir yürek gibi milletin yüreklerini birleştirmeye kararlıyız.

OPERASYONLAR SÜRECEK:
Yeni zaaf alanları açarak milletimizin tökezlemesini bekliyorlar. Bazı basın organlarında operasyonlar için süre verildiğini yazdı. Evet biran önce bu operasyonların başarı ile tamamlanması için gece gündüz çalışıyoruz. Ancak herhangi bir süre söz konusu değildir. Dağlarımız, ovalarımız, şehirlerimiz bu canilerden temizleninceye kadar, sokaklarımız emniyetle gezilen sokaklar oluncaya kadar terörle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Kimse çıktığımız bu yolun yarıda kesileceğini, başka istikametlere gideceğini düşünmesin. Milletimizle birlikte başladığımız işi tamamlayacağız, bu ülkede şiddet ve terör bitirilinceye kadar yolumuza devam edeceğiz.

KİRLİ SULAR DURULACAK:
Felaket senaryosu yazanlar, çocukların eline silah veren cellatlar vatandaşımız ile devletimiz arasına giremeyecekler. Bizim gözümüzde her vatandaşımızın hakkı, hukuku birdir ve her vatandaşımızın hakkını korumak bize bir namus borcudur. Alevi, Sünni, Kürt, Türk ayrımı bize yasaktır, haramdır. Devletimiz sadece suç işleyenin yakasına yapışacak. Ayrımcılık yapan kimseyle olmadık, olmayacağız. Bu milletin her ferdini zihninden ve yüreğinden çıkaran kimse AK Parti'ye giremeyecek. Bu zor günler mutlaka büyük bir kolaylıkla neticelenecektir. Bu kirli sular durulacaktır. Fırat'ın ve Dicle'nin aktığı her toprak parçası bizim için azizdir.

TERÖRE KAYNAK AKTARILIYOR:
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi gelirinin yüzde 83.5'i merkezi yönetimden sağlanıyor. Sadece yüzde 20'si yatırımlara yönlendirilmiş, yüzde 75'i bekletilmekte. Hakkari Belediyesi'nin yüzde 79,3'ü merkezi yönetimden sağlanıyor. Harcamaların yüzde 52,6'sı personele harcanıyor. Hiçbir hizmet üretmeyen sadece terör faaliyetinde bulunan, bu çukurları kazan çevrelere personel görüntüsü altında kaynak aktarılmaya çalışılıyor. En fazla yatırıma ihtiyaç hisseden ilimiz Hakkari, merkezi yönetim olarak biz bütün kaynağı gönderiyoruz ama yatırım yapmıyorlar. Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin milletvekili çıkaramadığı Hakkâri, Tunceli ve Şırnak'ta görevlendirilecek isimleri de belirledi. Her il için 3'er vekil görevlendirildi:

Hakkâri:
Cemil Yaman, Halis Dalkılıç ve Belma Satır.

Şırnak:
Abdullah Ağralı, Nureddin Nebati ve Ravza Kavakçı.

Tunceli:
Mustafa Şahin, Azmi Ekinci ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu.

'BU OYUNA GELMEYECEĞİZ'


Personel dediğimizde tabii oralarda hiçbir hizmet üretmeyen, sadece terör faaliyetinde bulunan bu çukurları kazan, bu barikatları kuran çevrelere personel görüntüsü altında kaynak aktarılmaya çalışılıyor. Yatırım yapmıyorlar. Nedeni çok açık. Yatırım yaptığınızda insanlar mutlu olur. Ait oldukları ülkeye daha fazla bağlılık hissederler. Fakat bu oyuna biz gelmeyeceğiz. Diyarbakır için çok kapsamlı bir kentsel dönüşüm için harekete geçeceğiz.

WHATSAPP ÇAĞRISI

AK Parti Grubu'nun çalışmaları ile ilgili basına kapalı gerçekleşen toplantıda AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı milletvekillerine sunum yaptı. Bostancı'nın vekillere Whatsapp uyarısı yaptığı öğrenildi. Anlık mesajlaşma programı olan Whatsapp üzerinden AK Parti Grubu içinde ilgili komisyon ve yapılar için gruplar oluşturulduğunu söyleyen Naci Bostancı'nın hızlı haberleşme için bu gruplara üye olunmasını istediği öğrenildi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU OK ATTI

Davutoğlu, kampın yapıldığı otelde Okçular Vakfı tarafından düzenlenen etkinliğe katılarak ok attı. Davutoğlu'nun ok atışı sırasında tarihi okçuluk kıyafetleri giymesi dikkat çekti.

ÇOCUKLARA PARK YAPMAK YERİNE HENDEK KAZIYORLAR

Belediyecilik AK Parti'nin hizmet ve şiarıdır. (...) Fakat üzülerek söylüyorum ki, özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerimizde insanlarımızın beklentilerini kendine dert edinen belediyeler göremiyoruz. (...) Karanlık odaklara hizmet derdindeler. Demokrasinin yolunu kesmek için çukur kazıyorlar. İnsanlıktan değil vandallıktan besleniyorlar. Ne yazık ki meşru siyaset çizgisine gelemiyorlar. Parklar bahçeler yapıp çocukların neşe içinde oynayacağı alanlar yapacaklarına hendekler açıp şehir cehenneme çeviriyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağlar ve şehirlerimiz temizleninceye kadar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN