Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik lerden duygulandıran lar

Diyarbakır'da ve bölgede terörle mücadelede operasyonlara katılarak yoğun çaba sarf eden ve lere batı illerindeki çocuklardan resim, şiir ve çikolatanın yanı sıra bin adet gönderildi. Çocukların anlamı hediyeleri Emniyet Müdürlüğü binasında sergilendi.

Giriş Tarihi: 16.1.2016 10:57
Minik öğrencilerden duygulandıran mektuplar
Diyarbakır'ın merkez ilçesi olmak üzere bölgede terör operasyonları yürüten ve lere moral amacıyla batıdaki çocuklardan yağdı.

Başta Aksaray 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu olmak üzere İstanbul Batı Ataşehir Doğa Bilim Lisesi ve Eskişehir Ataçağ Ortaokulu leri koordineli olarak çalışma başlattı. Bu çalışmalar sonucu okullardaki öğrenciler, çikolatalara ay yıldız şeklini oluşturdukları koreografiyi bastırdı ve ardından bine yakın mektup şiir ve resim yaptı. Çocuklar yaptıkları çalışmaları daha sonra Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, batıdaki çocukların koordineli olarak yaptığı çalışmayla ilgili sergi masası kurdu. Yeni Emniyet Müdürlüğü binasına kurulan sergide öğrencilerin çalışmalarına yer verildi. Sergi öncelikle Emniyet Müdürlüğü binasında hizmet veren polislerin ve işlem yapan vatandaşlar tarafından ziyaret edildi. Birbirinden anlamlı yazılar ve şiirlerin yazıldığı mektup ile resimler okuyanları duygulandırdı.

Merkez Sur ilçesinde süren operasyonlara ilişkin mektup yazan bir öğrenci, mektubunda "Sevgili polislerimiz Diyarbakır'da masum insanları korumak için yaptığınız fedakarlıktan dolayı sizlere minnettarız" ifadelerinde bulundu.Serginin önümüzdeki hafta içine kadar süreceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik öğrencilerden duygulandıran mektuplar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN