Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyanlı trafik cezası ödeme nasıl yapılır?

Kişilere beyan edilen trafik cezalarının ödenmesi içini internet kullanılabilir. Online olarak beyanlı trafik cezası ödeme işlem detayları haberimizde.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 11:38
Beyanlı trafik cezası ödeme nasıl yapılır?
Kişilerin trafikte aldığı cezalar aynı zamanda posta ile ev adresine gönderilmekte ve bu sayede tebliğ edilmektedir. Yapılan bu tebliğ sonrasında trafik cezası için resmi süreç başlarken, erken ödeme indiriminden ceza faiz işlemlerine kadar ilgili tarih esas alınarak işlemler sürdürülmektedir. Kişilerin online olarak yapabileceği işlemler sayesinde istenildiği zaman güncel cezalar kontrol edilebilmektedir bu konuda gib.gen.tr sitesindeki trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi GİB üzerinden yapılmalıdır ve bu ekran ise şöyledir;Kişilerin trafik cezası konusundaki tüm bilgilerine GİB üzerinden ulaşması mümkünken, beyanlı trafik cezası ödeme işlemleri de aynı ekran üzerinde yapılabilmektir beyanlı trafik cezası ödeme için kişilerin ekranda yer alan menüden beyanlı trafik cezası ödeme bağlantısını seçmesi gerekir. Böylece ekranda ilk olarak kişilerin ceza bilgileri yer alır ve ödenmek istenen cezaların seçilmesi ile beyanlı trafik cezası ödeme bölümüne geçilebilir.

Kişilerin ceza ödemek için kredi kartında yeterli bir limit bulundurması ve bu kart ile ilgili bilgileri sistemdeki ödeme formuna girmesi gerekir. Bu işlemin ardından ise sistemde kısa bir kontrol sağlanarak ödeme alınmaktadır. Bu sayede kişiler istediği zaman beyanlı trafik cezası ödeme yapabilmektedir resmi olarak beyanlı trafik cezası ödeme yapılabilen tek resmi site GİB olduğu için kişilerin bu detaya da dikkat etmesi gerekmektedir. GİB dışında online olarak beyanlı trafik cezası ödeme yapılmak istendiğinde bankaların online sistemleri kullanılabilir. Online olarak hesap üzerinden de ödeme yapılabilmesi bu konuda mümkündür. Bu bakımdan kart dışındaki ödemelerde ilgili seçenek de değerlendirilebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyanlı trafik cezası ödeme nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN