Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre karşı ortak görüş ve işbirliğine varılmalı

Giriş Tarihi: 25.3.2016
Teröre karşı ortak görüş ve işbirliğine varılmalı
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) İstanbul'dan sonra Brüksel'i de hedef alan canlı bomba terörüne karşı uluslararası birlik çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen 6.5 saatlik toplantının ardından yayınlanan bildiride görüşülen konular şöyle anlatıldı:

İÇ VE DIŞ TEHDİTLER: Milli güvenliğimize yönelen iç ve dış tehditler ile terör ve teröristle mücadele çalışmaları değerlendirilmiş, paralel devlet yapılanmasına karşı alınan tedbirlerin uygulanması üzerinde durulmuştur. PKK tarafından tahrip edilen yerleşim yerlerinin en kısa sürede yeniden imar edilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi için gereken tedbirler alınmaktadır.

BOMBALI TERÖR SALDIRILARI: Ankara, İstanbul ve son olarak Brüksel'de yaşanan terör eylemlerinde terörün din, dil, ırk, mekân ve devlet ayrımı yapmaksızın tehdit oluşturduğu, terörün özgürlük ve hak mücadelesi olmadığı konusunda uluslararası kamuoyunda ortak görüş ve işbirliğine varılmasının, hayati öneme haiz olduğu vurgulanmıştır.

PYD'YE GÖZ YUMULMAYACAK: Mülteciler konusunda ülkemizce gündeme getirilen, AB'nin de siyasi desteğini haiz önerilerin bir an önce hayata geçirilmesinin önemi üzerinde durulmuştur. İnsan kaçakçılığına ilişkin NATO'nun Türkiye'ye verdiği destek memnuniyetle karşılanmıştır.

PUTİN-ESED İŞBİRLİĞİ: Rusya'nın Suriye'deki rejimle birlikte yürüttüğü askerî ve siyasi faaliyetler sonucu ortaya çıkan durum müzakere edilmiş; Türkiye'nin, çözüm için ısrarla önerdiği terörden arındırılmış güvenli bölge ve uçuşa yasak bölge uygulamasının ne kadar haklı olduğunun yaşanan hadiseler neticesinde bir kez daha anlaşıldığı ifade edilmiştir.

DAEŞ'LE MÜCADELE: Irak'ta, özellikle DAEŞ'e karşı mücadelede ve Musul'un DAEŞ'ten kurtarılmasına ilişkin operasyonun hazırlıklarına ilişkin gelişmeler değerlendirilmiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre karşı ortak görüş ve işbirliğine varılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN