Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yarına ait bir gelecek mücadelesi vermektedir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Biliniz ki bir diriliş mücadelesi, yarına ait bir gelecek mücadelesi vermektedir ve vermeye devam etmektedir." dedi.

Giriş Tarihi: 21.4.2016 09:49
Türkiye yarına ait bir gelecek mücadelesi vermektedir

Necmettin Erbakan Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Mamak İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti kadrolarının özverili çalışmalarla milletin nabzını tuttuklarını, onlara bu büyük davayı, bu siyasi mücadeleyi her gün anlatmaya çalıştıklarını, milleti yarına ait bir ümitle kucakladıklarını söyledi.

Antalya'da yapılan tramvaydan da söz eden Soylu, çalışmaların kısa sürede bitmesine ilişkin " bugün sıradan bir iş olarak yapabilme becerisinde, kabiliyetinde ve başarısındadır. Bu çok önemli bir şeydir. Bir taraftan bizi Suriye'deki meselelerle kuşatmaya çalışanlara, bir taraftan bizi Irak'taki meselelerle kuşatmaya çalışanlara, benim ülkemi etrafındaki coğrafyanın ateşi içerisine sevk etmeye çalışanlara karşı, bir taraftan 'yi ekonomik baskıyla kuşatmaya çalışanlara karşı, biliniz ki bir diriliş mücadelesi,Türkiye yarına ait bir gelecek mücadelesi vermektedir ve vermeye devam etmektedir." diye konuştu.

Bakan Soylu, şöyle devam etti:

"İki gün sonra, Allah nasip ederse üç gün sonra, Allah nasip ederse Körfez geçişini, yani Türkiye'nin en önemli, dünyanın 4. büyük olarak nitelendirilen köprüsünün son tabliyesini atacaklar. Buralara kolay gelmediğimizi söylemek isterim. Sizler bu mücadeleyi ortaya koymamış olsaydınız, bu dayanıklılığı, bu direnci ortaya koymamış olsaydınız, Türkiye'yi çoktan istikametinden vazgeçirmişlerdi. Türkiye'yi çoktan başka bir istikamete doğru yöneltmişlerdi. Çok denediler. Bir taraftan AK Parti'yi kapatmak istediler. Çok denediler, size 'Oyu alsanız da cumhurbaşkanınızı seçtirmeyiz' dediler. Çok denediler, evet, Gezi olaylarıyla, 17-25 Aralık darbeleriyle, 6-7 Ekim olaylarıyla ve bir şekilde ortaya koymuş oldukları bütün darbe planlarıyla birlikte, 'Siz bu ülkenin sahibi değilsiniz' dediler. Bugün burada oturuyoruz değil mi? Bugün bir teşkilatın mensupları, bir demokrasinin ürünü olarak hep beraber burada oturuyoruz."

"Ahlaklı bir şekilde söyleyin bu PKK nereden besleniyor?"

Milletin, bu oyunu anladığını ve bozduğunu ileten Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Silahla bozmadı bu oyunu, onların alçakça yaptığı gibi. Bu oyunu bir şeyle bozdu, demokrasiyle reyle oyla ve 50 gramlık oy pusulasıyla beraber kararını ve cevabını hem de sözlerin ve cümlelerin en güzeliyle beraber ifade etmeye çalıştı.

Dün Avrupa Parlamentosu'ndan bize ayar vermeye çalışanlara söylemek istiyorum, 'Ahlaklı bir şekilde söyleyin bu PKK nereden besleniyor? Siz orada imkan sağlıyorsunuz, sonra da bize gelip terörle mücadele konusunda bir şekilde kıstas ortaya koymaya çalışıyorsunuz. Kural ortaya koymaya çalışıyorsunuz. Bize Ortadoğu üzerinden ayar vermeye, bize belli bir şekilde siz, bu işlerin içerisinde olmayı zinnen anlatmaya çalışıyorsunuz."

"Muhalefetimiz maalesef yok"

"Bizim eksiklerimizi tamamlayacak ve bizim eksiklerimizi bize hatırlatacak bir muhalefetimiz maalesef yok" diyen Soylu, şunları ifade etti:

"Öyle birilerinin kasetleriyle kalkıp bir siyasi partinin başına gelirsen orada o siyasi partiyi siyasetin ilkelerine, siyasetin anlayışına, etik değerlerine göre yönetme konusunda iradeden yoksun kalırsın. 'Ne oldum' olursun. Ve şunu ifade etmek istiyorum, neyi söylediğini, nasıl söylediğini, ne şekilde söylediğini söylediğinin neye hizmet ettiğini bir şekilde anlayamayan, bunu hesaplayamayan ve ölçemeyen bir anlayışa sahiptir. Bugün belki de AK Parti'nin siyasi hayattaki en büyük eksiklerinden bir tanesi muhalefet eksikliğidir. Bize de güçlü bir muhalefet lazım."

Türkiye'nin gerileme dönemini bitirip, yükselme dönemine geçtiğinin altını çizen Soylu, "İster çatlasınlar ister patlasınlar. Bu sözümü hangi tezgaha kurarlarsa kursunlar. Bu ülkenin ilk halk oyuyla seçilen kişisi Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan ise ilk başkanı da Recep Tayyip Erdoğan'dır." ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye yarına ait bir gelecek mücadelesi vermektedir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN