Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Şehitlerin terfisi devam edecek’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehitlerimiz, denklerinin alabileceği terfi neyse o terfiyi gıyabında almaya devam edecek

Giriş Tarihi: 24.4.2016
‘Şehitlerin terfisi devam edecek’
ERDOĞAN 23 NİSAN NEDENİYLE ÇOCUKLARI KÜLİYE'DE AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi MGK toplantı salonunda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki çocukları kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki çocuklardan çok azının 'yi ziyaret ettiğini öğrenmesi üzerine, Bakan Avcı'ya "Bu yıl bitmeden Çanakkale'ye götürelim" dedi. Erdoğan'a, Necip Can Köroğlu ismindeki öğrenci, "Ülkemizde terör olayları oluyor, terörü bitirmek için ne gibi şeyler yapmaya çalışıyorsunuz?" diye sordu ve sorusunun ardından ağlamaya başladı. Erdoğan şu yanıtı verdi: "Bizim şehidimizin kanı yerde kalamaz, kalmayacak. Onun için de bu mücadelenin devamı gerekiyor. Şehitlerimizin aileleri ve çocukları bize emanettir. Hatta gerek gerek polis şehitlerimiz,denklerinin alabileceği terfiler neyse o terfileri de gıyabında almaya devam edecek. Eğer albaylığa kadar çıkacaksa, yine çıkacaktır, yine bu terfisini alacaktır, tüm özlük haklarıyla beraber. Yani hiçbirinin kıdemi asla kaybolmayacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan koltuğunu, Sincan Hacı Bektaş-ı Veli Ortaokulu öğrencisi 11 yaşındaki Başak Tahan'a bıraktı.ÇOCUKLARA KÜLLİYE'Yİ GEZDİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, çocuklara Külliye'yi gezdirdi. Beraberindeki çocuklarla önce makamına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burası Tayyip Erdoğan'ın yeri değil, burası milletin yeri" dedi. Çocuklara Külliye'nin kütüphanesini de gezdiren Erdoğan, çocuklara Mehmet Akif Ersoy'un "Zulmü alkışlayamam" şiirini okudu. Daha sonra oyun alanına geçen Erdoğan çocuklarla mini sahada futbol oynadı ve ardından da çocuklar için yapılan dünya şeklindeki pastanın yapımına yardımcı oldu.

ERDOĞAN ÇOCUKLARA CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ'Nİ GEZDİRDİNecip Can Köroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soru sorarken ağladı. Çocukların arasında 2015'te şehit olan Başkomiser Ahmet Çamur'un kızları Ayşe, Zeynep ve Elif de vardı.

Necip Can gözyaşlarını tutamadı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Şehitlerin terfisi devam edecek’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN