Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya sert tepki!

Giriş Tarihi: 13.5.2016 19:52 Güncelleme Tarihi: 13.5.2016 21:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya sert tepki!

'de yaşananları işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa'da fok balıklarını düşündüğü kadar li vatandaşları düşünmeyenlere yazıklar olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamaları kapsamında Avrupa'ya sert tepki göstererek, "Avrupa'da fok balıklarını düşündüğü kadar li vatandaşları düşünmeyenlere yazıklar olsun" dedi.


"BUNUN ADI VİCDANSIZLIKTIR, İNSAFSIZLIKTIR, RİYAKARLIKTIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bangladeş'te Cemaat-i İslami Partisi Lideri Motiur Rahman Nizami'nin idamına ilişkin "Ne diyorum biliyor musunuz? Fazla söze gerek yok, 'Zalimler için yaşasın cehennem' diyorum. Kimsenin sesi çıktı mı? Çıkmadı. Demokrasiye inandıklarını söyleyenlerin sesi çıktı mı? Çıkmadı. Ama Batı'da böyle bir şey olsa kıyamet kopar. Fakat orada ölen bir Müslüman olduğu için, bir Müslüman lider olduğu için hepsi güldüler ve adeta 'de olduğu gibi alkışladılar. Türkiye'de idam cezası olmadığı halde yargının verdiği rlardan terör operasyonlarına kadar her gün ensemizde boza pişirenler Bangladeş'teki bu vahim olayı görmezden, duymazdan geliyor. Bunun adı vicdansızlıktır, insafsızlıktır, riyakarlıktır." dedi.

"KÖLELİK VE SÖMÜRGE DÖNEMİNİN KALINTISI ZİHNİYETLERE YAZIKLAR OLSUN"

"Denizlerdeki balinaların, fokların, kaplumbağaların yaşam alanları konusunda gösterdikleri duyarlılığı 23 milyon Suriyeli'nin hayat hakkından esirgeyenlere yazıklar olsun." diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Kendi güvenliklerini, refahlarını, konforlarını diğer insanların hayatta kalma mücadelelerinin önünde tutanlara yazıklar olsun. Ülkelerine gelen mültecilerin önce cüzdanlardaki paralarına, kollarındaki, boyunlarındaki ziynetlerine göz diken kölelik ve sömürge döneminin kalıntısı zihniyetlere yazıklar olsun."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN