Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ceylanım kendi evine gidiyor’

Giriş Tarihi: 15.5.2016
‘Ceylanım kendi evine gidiyor’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar dün kıyılan nikâhla evlendi. Erdoğan törende duygusal bir konuşma yaptı: Küçükken ona ‘Ceylanım’ derdim. Şimdi artık kendi evine gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın nikâhı, yabancı ülke liderleri ile 11. Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Akar'ın şahitliğinde kıyıldı. Törende duygusal bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çocukluğunda ona hep 'Ceylanım' derdim. 'Gözümün nuru' derdim. Şimdi baba evinden nazlı bir ceylanın zarifliğiyle inşallah mutlu olacağı kendi evine gidiyor" dedi.

ARABAYI DAMAT KULLANDI
Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar, Tarabya'daki Huber Köşkü'nden saat 10.20'de çıktı. Aynaları çiçeklerle süslü gelin arabasını Selçuk Bayraktar kullandı. Gelinlikle Köşk'ten çıkan Sümeyye Erdoğan ise ön koltukta oturdu. Nikâhın yapılacağı Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi çevresinde tüm yollar trafiğe kapatıldı.

2 DÜNYA SAADETİ DİLEDİ
Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan duygusal bir konuşma yaptı: "Bugüne kadar iki erkek, bir kız evladımı evlendirdim. Bir baba olarak benim için Sümeyye'nin nikâh törenini görmek büyük bir bahtiyarlık. Çocukluğunda ona 'Ceylanım' derdim. ''Gözümün nuru' derdim. Şimdi baba evinden nazlı bir ceylanın zarifliğiyle inşallah mutlu olacağı kendi evine gidiyor. Hz. Peygamber'in, kızı Fatıma'ya bir vasiyeti var, 'Birbirinizden gözlerinizi ayırmayın, böylece sevginiz artar' diyordu. Rabbim, kızıma ve damadıma en önemlisi iki dünya saadeti nasip etsin. Bir kez daha mutluluğumuzu bizlerle paylaştığınız için şükranlarımı arz ediyorum."

EVLİLİK CÜZDANINI GÜL VERDİ
Nikâhın kıyılmasının ardından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kısa bir konuşma yaparak, "Hep beraber bu mutluluğu yaşadık. Allah iki cihanda mesut etsin. Arkadaşlarımızın çocukları bizim çocuklarımız. Maşallah, birbirlerine gayet güzel yakıştılar. Eminim ki örnek bir aile olacaklardır. Güzel çocukları olacaktır" dedi. Daha sonra Gül, cüzdanını Sümeyye Erdoğan'a verdi. Gül'ün cüzdanı verirken 'Selçuk başka şeylerle meşgul' (Bayraktar'ın üretimini yürüttüğü İHA'ları kast ederek) demesi, salondakileri güldürdü.

LİDERLER DÜĞÜNDEYDİ
Yılın düğününe Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Lübnan eski Başbakanı Refik Bahaddin el-Hariri'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda devlet adamı katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da düğüne katılan isimler arasındaydı.

KUŞ UÇURTMADI
Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın nikâh töreninin yapıldığı merkez çevresinde hazırlıklar günler öncesinden başladı. Önceki gece saatlerinde bazı yollar demir bariyerlerle trafiğe kapatıldı. Sürücüler, polis ekipleri tarafından alternatif güzergâhlara yönlendirildi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da, gece saatlerinde nikâhın yapılacağı yere gelerek çalışmaları yerinde denetledi. Bu sırada, bomba uzmanı polisler bölgede detaylı arama yaptı. Tüm güzergâhlar ve kapama noktalarına mobil EDS araçları yerleştirildi. Bomba arama köpekleri her yeri didik didik aradı. Bariyerlerin arkasına yaklaşık 2 metre arayla polisler yerleştirildi.

ÇİFT GİRİŞ KAPISI...
Nikâh töreninin yapıldığı İstanbul Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi çevresi abluka altına alındı. Merkeze geçişler yoğun güvenlik önlemleri altında polis noktasından sağlandı. Dereboyu ve Fatih caddelerinin kesişim noktasında davetli giriş kapısı oluşturuldu. Girişler protokol ve davetli girişi olmak üzere iki ayrı noktadan yapıldı. Törende, davetlilere kalem hediye edildi.

NİKÂHI TOPBAŞ KIYDI
Erdoğan ve Bayraktar'ın nikah şahitliğini 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Lübnan eski Başbakanı Hariri, yaptı. Nikâhı ise İBB Başkanı Kadir Topbaş kıydı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ceylanım kendi evine gidiyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN