Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gezi' olaylarının 3. yıldönümünde, eylemcilerden vatandaşa linç girimi

Başkent'te, 'Gezi' olaylarının 3. yıl dönümü nedeniyle toplanan grup, kendilerine tepki gösteren bir vatandaşı darp etti. ekipleri, vatandaşı linç giriminden güçlükle kurtardı.

Giriş Tarihi: 31.5.2016 22:17 Güncelleme Tarihi: 31.5.2016 23:05
'Gezi' olaylarının 3. yıldönümünde, eylemcilerden vatandaşa linç girişimi
Ankara'da, bir grup eylemci Gezi Parkı olaylarının 3. yıldönümünde Çankaya Yüksel Caddesi'nde toplandı. Bir süre slogan attıktan sonra Caddesi'ne yürüyen grup üyeleri, burada diğer eylemci gruplarla birleşti. Sakarya Caddesi'nde de bir süre slogan atan grup, ardından basın açıklaması yaptı.

EYLEMCİLER VATANDAŞI DARP ETTİ
Grup adına açıklama yapan şahsın, "Devletin Nusaybin ve Cizre'de katliam yaptığını" iddia ettiği sırada, bir vatandaş bu açıklamaya tepki gösterdi. Bu eleştiriye sinirlenen eylemciler, vatandaşın üzerine yürüdü. Eylemcilerin vatandaşı darp etmeye başlamasıyla araya girdi. Polis ekipleri, vatandaşı linç edilmekten son anda kurtardı. Vatandaşın bir merkezine götürülmesinin arından gerginlik bir süre daha devam etti.
Gerginliğin sona ermesiyle basın açıklamasına devam eden eylemciler, bir süre daha slogan attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gezi' olaylarının 3. yıldönümünde, eylemcilerden vatandaşa linç girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN