: Bugün 5 Ağustos, yaptıklarının hesabını verecekler

5 Ağustos 2013'te Ergenekon davasında müebbet hapse mahkum edilen eski Genelkurmay Başkanı 3 yıl sonra kendi el yazısıyla açıklama yaptı. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da kendisini çizdiği, kaldığı hücrenin resmini paylaştı.

Giriş Tarihi: 5.8.2016 15:05 Güncelleme Tarihi: 5.8.2016 15:08
İlker Başbuğ: Bugün 5 Ağustos, yaptıklarının hesabını verecekler

Eski Genelkurmay Başbakanı , Twitter adresinden "Bugün 5 Ağustos 2016. Önemli bir gün" diye başladığı yazısında "Allah'ın adaleti bu dünyada da gerçekleşebiliyormuş. Mahkeme başkanı, üyeleri ve savcısı şimdi cezaevinde. Yaptıklarının hesabını verecekler" dedi.

Başbuğ'un açıklaması şöyle:

Başbuğ'dan kendi el yazısıyla açıklama: Bugün 5 Ağustos...

Eski Genelkurmaş Başkanı , 5 Ağustos 2013'te 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında darbeye teşebbüs ve terör örgütü yöneticiliğinden müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. 7 Mart 2014'te İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, İlker Başbuğ'a "özgürlükten yoksun bırakmanın hukuki olmadığı iddiasının, yerel mahkemece etkili bir şekilde incelenmeden reddedilmesi ve mahkûmiyete ilişkin gerekçeli kararın açıklanmaması"nı gerekçe göstererek tahliye kararı almıştı.

Tuncay Özkan da çizdiği hücresini paylaştı

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da Twitter'da şu mesajları paylaştı: Bugün 5 Ağustos. Bundan tam 3 yıl önce karşılığı idam olan ağırlaştırılmış müebbet ve 16 yıl hapis cezasını Silivri'de yüzüme okudular. O cezayı yüzüme okuyan 'hakim' Hasan Hüseyin Özese ve Hüsnü Çalmuk tutuklu. Sedat Sami Haşıloğlu firari. Duruşma savcısı M.A.Pekgüzel tutuklu.

Bir de kendi çizdiği, kaldığı hücrenin resmini paylaştı ve şöyle dedi: 517 gün tek başıma tutulduğum hücreyi çizmiştim " Hapiste Yatacak Olana Öğütler" kitabımda. O hücrelerde bugün kalanlara çok üzülüyorum. İnsan haklarına aykırı.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlker Başbuğ: Bugün 5 Ağustos, yaptıklarının hesabını verecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN