Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: 'nin üyeliği tartışma konusu değil

Giriş Tarihi: 10.8.2016 14:14 Güncelleme Tarihi: 10.8.2016 16:03
NATO: Türkiye'nin üyeliği tartışma konusu değil

'dan yapılan açıklamada, 'nun 'deki darbe girişimi karşısındaki tutumu ve Türkiye'nin NATO üyeliği ile ilgili spekülatif haberlerin basında yer aldığı belirtilerek, ittifakın bu konudaki pozisyonu vurgulandı.

'nin, 'nun ortak çabalarına önemli katkılarda bulunan değerli bir müttefik olduğu ifade edilen açıklamada, "Nesillerdir görülmeyen bir şekilde en büyük güvenlik sorunlarıyla karşı karşıyayken, Türkiye ittifakın uzlaşmaya dayalı kararlarında tam olarak yer almaktadır. Türkiye'nin üyeliği tartışma konusu değildir" denildi.

"TÜRKİYE NATO'YA GÜVENEBİLİR"

İttifakın toplu savunmaya bağlı ve demokrasi, bireysel özgürlük, insan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkeleri üzerine kurulu olduğu belirtilen açıklamada, "NATO Türkiye'nin sürekli katkılarına güveniyor ve Türkiye de NATO'nun dayanışma ve desteğine güvenebilir" ifadesine yer verildi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in darbe girişimi gecesi ve sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeler gerçekleştirdiği, darbe girişimini şiddetle kınadığı ve Türkiye'nin demokratik kurumlara olan tam desteğini yinelediği hatırlatıldı.

Genel Sekreterin aynı zamanda seçilmiş Türk hükümetine desteğini ve Türk halkının cesaretine olan saygısını ifade ettiği, darbe girişimi sırasında hayatlarını kaybedenler için de taziyelerini ilettiği belirtildi.

NATO'DAN TÜRKİYE'YE DESTEK!

10 SORUDA NATO ZİRVESİ

NATO KARARGAHINDA BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO: Türkiye'nin üyeliği tartışma konusu değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN